Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren
YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters is bij de Olympische Spelen verrast door de grote productiviteit van Oranje in de groepsfase. "Dit had ik echt totaal niet verwacht", zei ze na de afsluitende poulezege tegen China (8-2). Eerder won de Europees kampioen in Japan met 10-3 van Zambia en eindigde het duel met nummer 2 Brazilië gelijk (3-3). "Zulke uitslagen op de Olympische Spelen zijn echt apart."
Wiegman keek met een tevreden gevoel terug op de groepsfase. "Als je in drie duels 21 keer scoort, is dat gewoon goed. Helaas is het ook in deze wedstrijd tegen China niet gelukt om de nul te houden. We hebben toch weer wat foutjes gemaakt in de opbouw, waardoor ze konden counteren. Die momenten willen we er nog heel graag uithalen."
Wiegman vond het te ver gaan om van defensieve kwetsbaarheid te spreken bij Oranje. "Veel van die tegengoals ontstaan doordat we wat slordig zijn en technische fouten maken in de eerste fase van de opbouw. En dan ben je per definitie kwetsbaar, omdat de spelers daar niet op rekenen en dus niet kort in de verdedigende organisatie staan, maar juist in de aanval zijn. Vooral daar zijn we nu mee bezig om dat eruit te krijgen."
Herhaling WK-finale
Wiegman besefte dat Oranje vrijdag in de kwartfinale tegen wereldkampioen Verenigde Staten in Yokohama een topprestatie zal moeten leveren. "We zien wel kansen tegen Amerika, want in de poulefase is gebleken dat ze toch wel kwetsbaar zijn. We hebben er geloof in dat we kunnen stunten. We weten dat we niet de favoriet zullen zijn, maar dat vinden we niet zo erg. Dit is het moment, nu moet het gebeuren."
Wiegman kan normaal gesproken haar sterkste formatie het veld insturen voor het titanenduel, een herhaling van de WK-finale van 2019 in Lyon (0-2). "Iedereen is fit, er is bij ons na het duel met China niemand geblesseerd of met een pijntje van het veld gegaan. Natuurlijk wordt het een moeilijke wedstrijd tegen Amerika, maar elke wedstrijd die we vanaf nu moeten spelen, is moeilijk, omdat het hier verder allemaal topteams zijn."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
13 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
16 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
17 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
17 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
22 uur geleden