Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren

Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren

YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters is bij de Olympische Spelen verrast door de grote productiviteit van Oranje in de groepsfase. "Dit had ik echt totaal niet verwacht", zei ze na de afsluitende poulezege tegen China (8-2). Eerder won de Europees kampioen in Japan met 10-3 van Zambia en eindigde het duel met nummer 2 Brazilië gelijk (3-3). "Zulke uitslagen op de Olympische Spelen zijn echt apart."

Wiegman keek met een tevreden gevoel terug op de groepsfase. "Als je in drie duels 21 keer scoort, is dat gewoon goed. Helaas is het ook in deze wedstrijd tegen China niet gelukt om de nul te houden. We hebben toch weer wat foutjes gemaakt in de opbouw, waardoor ze konden counteren. Die momenten willen we er nog heel graag uithalen."

Wiegman vond het te ver gaan om van defensieve kwetsbaarheid te spreken bij Oranje. "Veel van die tegengoals ontstaan doordat we wat slordig zijn en technische fouten maken in de eerste fase van de opbouw. En dan ben je per definitie kwetsbaar, omdat de spelers daar niet op rekenen en dus niet kort in de verdedigende organisatie staan, maar juist in de aanval zijn. Vooral daar zijn we nu mee bezig om dat eruit te krijgen."

Herhaling WK-finale

Wiegman besefte dat Oranje vrijdag in de kwartfinale tegen wereldkampioen Verenigde Staten in Yokohama een topprestatie zal moeten leveren. "We zien wel kansen tegen Amerika, want in de poulefase is gebleken dat ze toch wel kwetsbaar zijn. We hebben er geloof in dat we kunnen stunten. We weten dat we niet de favoriet zullen zijn, maar dat vinden we niet zo erg. Dit is het moment, nu moet het gebeuren."

Wiegman kan normaal gesproken haar sterkste formatie het veld insturen voor het titanenduel, een herhaling van de WK-finale van 2019 in Lyon (0-2). "Iedereen is fit, er is bij ons na het duel met China niemand geblesseerd of met een pijntje van het veld gegaan. Natuurlijk wordt het een moeilijke wedstrijd tegen Amerika, maar elke wedstrijd die we vanaf nu moeten spelen, is moeilijk, omdat het hier verder allemaal topteams zijn."

Meer uit Voetbal

Liverpool neemt afscheid van trainers Hulshoff en Van Bronckhorst

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.

4 uur geleden
Feyenoorder Hwang bescheiden na hoofdrol bij WK-zege Zuid-Korea

GUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.

8 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hwang bij winst van Zuid-Korea op Tsjechië

GUADALAJARA (ANP) - Zuid-Korea heeft het groepsduel in de Mexicaanse stad Guadalajara met 2-1 gewonnen van Tsjechië. De Feyenoorder In-beom Hwang maakte een doelpunt voor Zuid-Korea en gaf een assist. De eerste wedstrijd in groep A vond donderdag plaats in het Mexico City Stadium. Gastland Mexico versloeg Zuid-Afrika in de openingswedstrijd van het WK met 2-0 en gaat aan de leiding.

11 uur geleden
Chávez beleeft WK-droom als international van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Mateo Chávez (22) beleeft de droom van zijn leven als international van Mexico. "Het is fantastisch om een WK in eigen land mee te maken. Het enige wat eraan ontbrak, was dat ik geen speeltijd kreeg. Dan was het helemaal mooi geweest", zei de linksback van AZ na afloop van de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika, die het Midden-Amerikaanse land met 2-0 won.

16 uur geleden
Spelers Congo ondanks zorgen om ebola toegelaten tot VS

HOUSTON (ANP/AFP) - De spelers van het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo zijn zonder problemen toegelaten tot de Verenigde Staten, ondanks zorgen om de uitbraak van het ebolavirus in Congo. Dat zei Aaron Wan-Bissaka, speler van het Congolese elftal en West Ham United, donderdag tegen het Franse persbureau AFP.

18 uur geleden
Mexico zet met winst op Zuid-Afrika grote stap naar laatste 32

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft donderdag een grote stap op weg naar de zestiende finales van het 23e WK voetbal gezet. Het gastland won de openingswedstrijd in het uitverkochte Mexico City Stadium met 2-0 van Zuid-Afrika. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Mexico gaat door de zege met 3 punten aan de leiding van groep A, waarvan verder Tsjechië en Zuid-Korea deel uitmaken.

18 uur geleden
Mexico wint WK-opening in Mexico City Stadium van Zuid-Afrika

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft de openingswedstrijd van het WK voetbal in het sfeervolle Mexico City Stadium met 2-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Mexicanen Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten voor 80.824 toeschouwers de doelpunten. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Twee spelers van Zuid-Afrika en één van Mexico werden in de tweede helft naar de kant gestuurd.

18 uur geleden