Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren
YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters is bij de Olympische Spelen verrast door de grote productiviteit van Oranje in de groepsfase. "Dit had ik echt totaal niet verwacht", zei ze na de afsluitende poulezege tegen China (8-2). Eerder won de Europees kampioen in Japan met 10-3 van Zambia en eindigde het duel met nummer 2 Brazilië gelijk (3-3). "Zulke uitslagen op de Olympische Spelen zijn echt apart."
Wiegman keek met een tevreden gevoel terug op de groepsfase. "Als je in drie duels 21 keer scoort, is dat gewoon goed. Helaas is het ook in deze wedstrijd tegen China niet gelukt om de nul te houden. We hebben toch weer wat foutjes gemaakt in de opbouw, waardoor ze konden counteren. Die momenten willen we er nog heel graag uithalen."
Wiegman vond het te ver gaan om van defensieve kwetsbaarheid te spreken bij Oranje. "Veel van die tegengoals ontstaan doordat we wat slordig zijn en technische fouten maken in de eerste fase van de opbouw. En dan ben je per definitie kwetsbaar, omdat de spelers daar niet op rekenen en dus niet kort in de verdedigende organisatie staan, maar juist in de aanval zijn. Vooral daar zijn we nu mee bezig om dat eruit te krijgen."
Herhaling WK-finale
Wiegman besefte dat Oranje vrijdag in de kwartfinale tegen wereldkampioen Verenigde Staten in Yokohama een topprestatie zal moeten leveren. "We zien wel kansen tegen Amerika, want in de poulefase is gebleken dat ze toch wel kwetsbaar zijn. We hebben er geloof in dat we kunnen stunten. We weten dat we niet de favoriet zullen zijn, maar dat vinden we niet zo erg. Dit is het moment, nu moet het gebeuren."
Wiegman kan normaal gesproken haar sterkste formatie het veld insturen voor het titanenduel, een herhaling van de WK-finale van 2019 in Lyon (0-2). "Iedereen is fit, er is bij ons na het duel met China niemand geblesseerd of met een pijntje van het veld gegaan. Natuurlijk wordt het een moeilijke wedstrijd tegen Amerika, maar elke wedstrijd die we vanaf nu moeten spelen, is moeilijk, omdat het hier verder allemaal topteams zijn."
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Thomas Tuchel, bondscoach van de Engelse voetballers, maakte tegenstander Ghana dinsdag (plaatselijke tijd) na het doelpuntloze gelijkspel op het wereldkampioenschap complimenten. "Ik heb enorm veel respect voor Ghana. Ze verdedigden met veel vastberadenheid en discipline en leverden een van de meest fysieke verdedigende prestaties die ik ooit van een team heb gezien", zei de Duitser tegen verslaggevers in Foxborough.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
6 uur geleden