Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren

Bondscoach Wiegman: dit is het moment, nu moet het gebeuren

YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters is bij de Olympische Spelen verrast door de grote productiviteit van Oranje in de groepsfase. "Dit had ik echt totaal niet verwacht", zei ze na de afsluitende poulezege tegen China (8-2). Eerder won de Europees kampioen in Japan met 10-3 van Zambia en eindigde het duel met nummer 2 Brazilië gelijk (3-3). "Zulke uitslagen op de Olympische Spelen zijn echt apart."

Wiegman keek met een tevreden gevoel terug op de groepsfase. "Als je in drie duels 21 keer scoort, is dat gewoon goed. Helaas is het ook in deze wedstrijd tegen China niet gelukt om de nul te houden. We hebben toch weer wat foutjes gemaakt in de opbouw, waardoor ze konden counteren. Die momenten willen we er nog heel graag uithalen."

Wiegman vond het te ver gaan om van defensieve kwetsbaarheid te spreken bij Oranje. "Veel van die tegengoals ontstaan doordat we wat slordig zijn en technische fouten maken in de eerste fase van de opbouw. En dan ben je per definitie kwetsbaar, omdat de spelers daar niet op rekenen en dus niet kort in de verdedigende organisatie staan, maar juist in de aanval zijn. Vooral daar zijn we nu mee bezig om dat eruit te krijgen."

Herhaling WK-finale

Wiegman besefte dat Oranje vrijdag in de kwartfinale tegen wereldkampioen Verenigde Staten in Yokohama een topprestatie zal moeten leveren. "We zien wel kansen tegen Amerika, want in de poulefase is gebleken dat ze toch wel kwetsbaar zijn. We hebben er geloof in dat we kunnen stunten. We weten dat we niet de favoriet zullen zijn, maar dat vinden we niet zo erg. Dit is het moment, nu moet het gebeuren."

Wiegman kan normaal gesproken haar sterkste formatie het veld insturen voor het titanenduel, een herhaling van de WK-finale van 2019 in Lyon (0-2). "Iedereen is fit, er is bij ons na het duel met China niemand geblesseerd of met een pijntje van het veld gegaan. Natuurlijk wordt het een moeilijke wedstrijd tegen Amerika, maar elke wedstrijd die we vanaf nu moeten spelen, is moeilijk, omdat het hier verder allemaal topteams zijn."

Meer uit Voetbal

Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

17 minuten geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

25 minuten geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

28 minuten geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

2 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

4 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

6 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden