Bondscoach waterpolosters vreest overbelasting in olympisch jaar
ZEIST (ANP) - Bondscoach Evangelos Doudesis van de Nederlandse waterpolovrouwen maakt zich zorgen het overvolle programma van de nationale ploeg in het olympische jaar. Voor het team staan vanaf half juli de wereldtitelstrijd in het Japanse Fukuoka op het programma. In januari volgt het EK in Israël en een maand daarna spelen de vrouwen opnieuw om de mondiale titel in Doha en dan volgen in de zomer van 2024 de Spelen in Parijs.
"Het seizoen is ontzettend lang voor de speelsters. Dat is niet gezond. De meesten komen daarnaast ook nog voor een buitenlandse club in actie. We werken goed met de clubs samen, maar dit is echt te veel voor iedereen. Je moet je ook afvragen hoeveel waarde een titel zo nog heeft. Natuurlijk proberen we hier zo goed mogelijk mee om te gaan, maar ik vrees fysieke overbelasting", aldus de in Griekenland geboren trainer.
Door de coronacrisis moest er geschoven worden met de titeltoernooien. Daardoor zit er maar zes maanden tussen dit WK in Japan en de volgende editie in februari in Doha. De vrouwen nemen de twee toernooien echter serieus omdat bij de mondiale toernooien toegangsbewijzen voor de Spelen te verdienen zijn. De twee finalisten in Fukuoka plaatsen zich voor Parijs 2024. Bij de Europese titelstrijd ligt één ticket klaar en in Doha de laatste twee. "De kwalificatie is moeilijker dan een medaille winnen bij de Spelen", weet Doudesis. "Maar ik ben er zeker van dat we Parijs gaan halen. Ik weet wat we kunnen. Het is ons doel om bij dit WK de finale te halen."
Vertrouwen
Doudesis heeft na een goede voorbereiding vertrouwen in zijn ploeg. Oranje eindigde vorige maand als tweede in World Cup Super Final. "Dit is de meest volwassen versie van het team in de afgelopen twintig jaar. De vrouwen zijn de afgelopen jaren sneller en sterker geworden. Met Hongarije, de VS en Spanje horen wij bij de toplanden en dat willen we laten zien."
Nederland begint de wereldtitelstrijd op 16 juli tegen Spanje. Kazachstan en Israël zijn de andere tegenstanders in de groepswedstrijden. Vorig jaar eindigde Oranje als derde.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
5 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
1 dag geleden