Bondscoach volleybalsters België jaar geschorst
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Gert Vande Broek, de bondscoach van de Belgische vrouwenvolleybalploeg, wordt voor een jaar geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag. De tuchtraad van Volley Vlaanderen kwam tot die uitspraak na een eis van twee jaar schorsing. Vande Broek heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan tegen de uitspraak.
De 56-jarige Vande Broek, die al zeventien jaar bondscoach is van de Belgische vrouwenvolleyploeg, kwam in december 2021 in opspraak toen verschillende (oud-)internationals hem beschuldigden van mentaal grensoverschrijdend gedrag in de VRT-documentaire De prijs van de winnaar. Het bondsparket van Volley Vlaanderen startte vervolgens een onafhankelijk onderzoek naar de getuigenissen.
Als Vande Broek kiest om in beroep te gaan, wordt de beslissing opgeschort en kan hij nog aanblijven als hoofdcoach tot een definitieve uitspraak door Volley Vlaanderen gedaan wordt. De volleybalsters spelen later deze zomer (15 augustus tot en met 3 september) het EK volleybal in onder meer België.
Maatregelen
Maatregelen neemt de bond pas als de volledige procedure doorlopen is. Vande Broek wordt dus niet op non-actief gesteld. "Op korte termijn verandert er niets", zegt de woordvoerder van Volley Vlaanderen. "Er komt een belangrijk EK aan. We willen de hoge toppen die de Yellow Tigers nu scheren, zeker niet verstoren. Het zou niet ideaal zijn moest Vande Broek beslissen om niet in beroep te gaan en wij zonder hem naar het EK moeten gaan, maar dat is aan hem."
De advocate van de oud-speelsters is niet verrast door de uitspraak. "Het ging om een schrikbewind dat jarenlang is aangehouden. Dat de huidige speelsters op dit moment achter hem staan, doet daar geen afbreuk aan." Voor de speelsters was het volgens de advocate het belangrijkste om erkenning te krijgen voor het "leed dat hen al die jaren is aangedaan".
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
2 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
2 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
2 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
4 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
5 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
5 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.
5 uur geleden