Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach volleybalsters België jaar geschorst

Bondscoach volleybalsters België jaar geschorst

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Gert Vande Broek, de bondscoach van de Belgische vrouwenvolleybalploeg, wordt voor een jaar geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag. De tuchtraad van Volley Vlaanderen kwam tot die uitspraak na een eis van twee jaar schorsing. Vande Broek heeft tien dagen de tijd om in beroep te gaan tegen de uitspraak.

De 56-jarige Vande Broek, die al zeventien jaar bondscoach is van de Belgische vrouwenvolleyploeg, kwam in december 2021 in opspraak toen verschillende (oud-)internationals hem beschuldigden van mentaal grensoverschrijdend gedrag in de VRT-documentaire De prijs van de winnaar. Het bondsparket van Volley Vlaanderen startte vervolgens een onafhankelijk onderzoek naar de getuigenissen.

Als Vande Broek kiest om in beroep te gaan, wordt de beslissing opgeschort en kan hij nog aanblijven als hoofdcoach tot een definitieve uitspraak door Volley Vlaanderen gedaan wordt. De volleybalsters spelen later deze zomer (15 augustus tot en met 3 september) het EK volleybal in onder meer België.

Maatregelen

Maatregelen neemt de bond pas als de volledige procedure doorlopen is. Vande Broek wordt dus niet op non-actief gesteld. "Op korte termijn verandert er niets", zegt de woordvoerder van Volley Vlaanderen. "Er komt een belangrijk EK aan. We willen de hoge toppen die de Yellow Tigers nu scheren, zeker niet verstoren. Het zou niet ideaal zijn moest Vande Broek beslissen om niet in beroep te gaan en wij zonder hem naar het EK moeten gaan, maar dat is aan hem."

De advocate van de oud-speelsters is niet verrast door de uitspraak. "Het ging om een schrikbewind dat jarenlang is aangehouden. Dat de huidige speelsters op dit moment achter hem staan, doet daar geen afbreuk aan." Voor de speelsters was het volgens de advocate het belangrijkste om erkenning te krijgen voor het "leed dat hen al die jaren is aangedaan".

Meer uit Sport

Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

10 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

11 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

13 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

13 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

14 uur geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

15 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

15 uur geleden