Bondscoach voetbalsters Canada keert niet terug na dronespionage
OTTAWA (ANP/RTR) - Bev Priestman keert niet terug als bondscoach van de Canadese voetbalsters. De nationale voetbalbond stopt de samenwerking met haar en twee andere leden van de technische staf na de uitkomsten van een onafhankelijk onderzoek naar de dronespionage tijdens de Olympische Spelen van Parijs. Het drietal blijkt daadwerkelijk schuldig aan het "regisseren en goedkeuren" van de spionage.
Wereldvoetbalbond FIFA had Priestman snel na het incident voor een jaar geschorst om het bespioneren van tegenstander Nieuw-Zeeland in aanloop naar de openingswedstrijd op de Olympische Spelen. De Canadese voetbalbond stelt nu op basis van het onderzoek dat het voorval "een symptoom was van een onprettige en onacceptabele cultuur binnen de nationale teams in het verleden".
Zonder Priestman strandde Canada op de Spelen in de kwartfinales. De Canadese bond gaat nu op zoek naar een opvolger.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
21 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
22 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
23 uur geleden