Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach vindt dat Zuid-Afrika had moeten winnen van Oranje

Bondscoach vindt dat Zuid-Afrika had moeten winnen van Oranje

SYDNEY (ANP) - De voetbalbondscoach van Zuid-Afrika baalt van alle gemiste kansen op het WK tegen Oranje. Volgens Desiree Ellis had haar ploeg op basis van alle mogelijkheden in plaats van Nederland in de kwartfinale moeten staan. "Maar dit is wat er gebeurt als je de kansen niet afmaakt."

Door de minimale 1-0-achterstand was Zuid-Afrika lange tijd ondanks het uitblijven van een doelpunt alsnog dicht bij de volgende ronde, maar door een fout van keepster Kaylin Swart bezorgde Lineth Beerensteyn Oranje halverwege de tweede helft een comfortabelere marge (2-0). "Ik hoop dat de mensen Kaylin zullen herinneren voor de keren dat ze ons in de wedstrijd hield en niet alleen om dat ene incident", zei Ellis.

Volgens de bondscoach heeft de nummer 54 van de wereld boven haar kunnen gepresteerd door verrassend de knock-outfase te halen in Australië en Nieuw-Zeeland. "Vooral omdat wij geen professionele competitie voor voetbalsters hebben, zoals andere landen wel hebben. Ik denk dat heel Zuid-Afrika trots op dit team moet zijn. Na het bereiken van de knock-outfase ging het hele land uit zijn dak, dat verwacht ik weer als wij terugkomen."

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

4 uur geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

13 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

15 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

17 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

21 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

22 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

23 uur geleden