Bondscoach vindt dat Zuid-Afrika had moeten winnen van Oranje
SYDNEY (ANP) - De voetbalbondscoach van Zuid-Afrika baalt van alle gemiste kansen op het WK tegen Oranje. Volgens Desiree Ellis had haar ploeg op basis van alle mogelijkheden in plaats van Nederland in de kwartfinale moeten staan. "Maar dit is wat er gebeurt als je de kansen niet afmaakt."
Door de minimale 1-0-achterstand was Zuid-Afrika lange tijd ondanks het uitblijven van een doelpunt alsnog dicht bij de volgende ronde, maar door een fout van keepster Kaylin Swart bezorgde Lineth Beerensteyn Oranje halverwege de tweede helft een comfortabelere marge (2-0). "Ik hoop dat de mensen Kaylin zullen herinneren voor de keren dat ze ons in de wedstrijd hield en niet alleen om dat ene incident", zei Ellis.
Volgens de bondscoach heeft de nummer 54 van de wereld boven haar kunnen gepresteerd door verrassend de knock-outfase te halen in Australië en Nieuw-Zeeland. "Vooral omdat wij geen professionele competitie voor voetbalsters hebben, zoals andere landen wel hebben. Ik denk dat heel Zuid-Afrika trots op dit team moet zijn. Na het bereiken van de knock-outfase ging het hele land uit zijn dak, dat verwacht ik weer als wij terugkomen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden