Bondscoach Van 't Schip blijft met Grieken in de race voor WK
BATUMNI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip is met Griekenland met moeite in de race gebleven voor een plaatsbewijs voor het WK van volgend jaar. De Grieken wonnen de uitwedstrijd tegen Georgië met 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase: Tasos Bakasetas benutte in de 90e minuut een penalty en in de 95e minuut was Dimitrios Pelkas ook nog trefzeker.
Door de moeizame zege bleef het gat met nummer 2 Zweden 3 punten. Zweden, dat Kosovo met 3-0 versloeg, is dinsdag de tegenstander op Scandinavische bodem. Koploper Spanje heeft een punt meer dan Zweden, maar wel een duel meer gespeeld.
Van 't Schip, die lange tijd op zijn vierde gelijkspel afstevende, haalde AZ-spits Vangelis Pavlidis in de rust naar de kant. Griekenland heeft nog niet verloren in de WK-kwalificatiereeks.
In groep F boekte Schotland een zwaarbevochten zege op Israël. Op Hampden Park in Glasgow werd het 3-2 door een doelpunt in blessuretijd van Scott McTominay. PSV-aanvaller Eran Zahavi zette de bezoekers al na 5 minuten op voorsprong.
Schotland heeft nu 4 punten minder dan Denemarken, dat na zes duels nog geen puntenverlies heeft geleden.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
18 uur geleden