Bondscoach Van 't Schip blijft met Grieken in de race voor WK
BATUMNI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip is met Griekenland met moeite in de race gebleven voor een plaatsbewijs voor het WK van volgend jaar. De Grieken wonnen de uitwedstrijd tegen Georgië met 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase: Tasos Bakasetas benutte in de 90e minuut een penalty en in de 95e minuut was Dimitrios Pelkas ook nog trefzeker.
Door de moeizame zege bleef het gat met nummer 2 Zweden 3 punten. Zweden, dat Kosovo met 3-0 versloeg, is dinsdag de tegenstander op Scandinavische bodem. Koploper Spanje heeft een punt meer dan Zweden, maar wel een duel meer gespeeld.
Van 't Schip, die lange tijd op zijn vierde gelijkspel afstevende, haalde AZ-spits Vangelis Pavlidis in de rust naar de kant. Griekenland heeft nog niet verloren in de WK-kwalificatiereeks.
In groep F boekte Schotland een zwaarbevochten zege op Israël. Op Hampden Park in Glasgow werd het 3-2 door een doelpunt in blessuretijd van Scott McTominay. PSV-aanvaller Eran Zahavi zette de bezoekers al na 5 minuten op voorsprong.
Schotland heeft nu 4 punten minder dan Denemarken, dat na zes duels nog geen puntenverlies heeft geleden.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
17 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden