Bondscoach Van 't Schip blijft met Grieken in de race voor WK
BATUMNI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip is met Griekenland met moeite in de race gebleven voor een plaatsbewijs voor het WK van volgend jaar. De Grieken wonnen de uitwedstrijd tegen Georgië met 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase: Tasos Bakasetas benutte in de 90e minuut een penalty en in de 95e minuut was Dimitrios Pelkas ook nog trefzeker.
Door de moeizame zege bleef het gat met nummer 2 Zweden 3 punten. Zweden, dat Kosovo met 3-0 versloeg, is dinsdag de tegenstander op Scandinavische bodem. Koploper Spanje heeft een punt meer dan Zweden, maar wel een duel meer gespeeld.
Van 't Schip, die lange tijd op zijn vierde gelijkspel afstevende, haalde AZ-spits Vangelis Pavlidis in de rust naar de kant. Griekenland heeft nog niet verloren in de WK-kwalificatiereeks.
In groep F boekte Schotland een zwaarbevochten zege op Israël. Op Hampden Park in Glasgow werd het 3-2 door een doelpunt in blessuretijd van Scott McTominay. PSV-aanvaller Eran Zahavi zette de bezoekers al na 5 minuten op voorsprong.
Schotland heeft nu 4 punten minder dan Denemarken, dat na zes duels nog geen puntenverlies heeft geleden.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
22 uur geleden