Bondscoach Van Marwijk wint met Emiraten van Syrië
DUBAI (ANP) - Bondscoach Bert van Marwijk heeft met de Verenigde Arabische Emiraten in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar gewonnen van Syrië. Het werd in Dubai 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Caio en Yahya Ali Said Al Ghassani.
De Verenigde Arabische Emiraten verstevigden met de overwinning de derde plaats in de groep, die wordt aangevoerd door Iran en Zuid-Korea. De beste twee kwalificeren zich, voor de nummer 3 volgt nog een herkansing.
Iran won van Irak (1-0) en is als eerste land uit Azië nu zeker van deelname aan het WK. Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh speelde het hele duel mee met Iran. Irak, met coach Zeljko Petrovic, heeft in de strijd om de derde plaats inmiddels vijf punten achterstand op de Verenigde Arabische Emiraten. Zuid-Korea, dat Libanon versloeg (1-0), kan als nummer 2 nauwelijks nog worden ingehaald door de Emiraten van Van Marwijk.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
35 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
41 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden