Bondscoach Van Marwijk wint met Emiraten van Syrië
DUBAI (ANP) - Bondscoach Bert van Marwijk heeft met de Verenigde Arabische Emiraten in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar gewonnen van Syrië. Het werd in Dubai 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Caio en Yahya Ali Said Al Ghassani.
De Verenigde Arabische Emiraten verstevigden met de overwinning de derde plaats in de groep, die wordt aangevoerd door Iran en Zuid-Korea. De beste twee kwalificeren zich, voor de nummer 3 volgt nog een herkansing.
Iran won van Irak (1-0) en is als eerste land uit Azië nu zeker van deelname aan het WK. Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh speelde het hele duel mee met Iran. Irak, met coach Zeljko Petrovic, heeft in de strijd om de derde plaats inmiddels vijf punten achterstand op de Verenigde Arabische Emiraten. Zuid-Korea, dat Libanon versloeg (1-0), kan als nummer 2 nauwelijks nog worden ingehaald door de Emiraten van Van Marwijk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
16 uur geleden