Bondscoach Van Marwijk met VAE onderuit in Dubai
DUBAI (ANP) - Bondscoach Bert van Marwijk heeft met Verenigde Arabische Emiraten in de WK-kwalificatie een kostbare nederlaag geïncasseerd. De thuiswedstrijd tegen Iran in Dubai eindigde in 0-1. Mehdi Taremi kwam in de 70e minuut tot scoren. Teamgenoot Sardar Azmoun miste in de laatste minuut nog een strafschop. VAE bleef in groep A op slechts 2 punten staan, uit drie duels.
Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh was basisspeler bij Iran. De aanvoerder ging in de 77e minuut naar de kant.
In dezelfde poule wacht bondscoach Dick Advocaat met Irak ook nog altijd op de eerste overwinning. De thuiswedstrijd tegen Libanon, die in Doha werd gespeeld, eindigde in 0-0. Daardoor staat de ploeg van Advocaat ook op 2 punten. Irak heeft nog niet gescoord in de eerste drie groepsduels.
9 punten
Iran leidt met 9 punten, gevolgd door Zuid-Korea met 7 punten. De eerste twee teams van de eindstand plaatsen zich voor het WK volgend jaar in Qatar. De nummer 3 van de poule mag nog meedoen aan play-offs.
Irak speelt komende dinsdag in Dubai tegen Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
1 dag geleden