Bondscoach Van Marwijk met VAE onderuit in Dubai
DUBAI (ANP) - Bondscoach Bert van Marwijk heeft met Verenigde Arabische Emiraten in de WK-kwalificatie een kostbare nederlaag geïncasseerd. De thuiswedstrijd tegen Iran in Dubai eindigde in 0-1. Mehdi Taremi kwam in de 70e minuut tot scoren. Teamgenoot Sardar Azmoun miste in de laatste minuut nog een strafschop. VAE bleef in groep A op slechts 2 punten staan, uit drie duels.
Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh was basisspeler bij Iran. De aanvoerder ging in de 77e minuut naar de kant.
In dezelfde poule wacht bondscoach Dick Advocaat met Irak ook nog altijd op de eerste overwinning. De thuiswedstrijd tegen Libanon, die in Doha werd gespeeld, eindigde in 0-0. Daardoor staat de ploeg van Advocaat ook op 2 punten. Irak heeft nog niet gescoord in de eerste drie groepsduels.
9 punten
Iran leidt met 9 punten, gevolgd door Zuid-Korea met 7 punten. De eerste twee teams van de eindstand plaatsen zich voor het WK volgend jaar in Qatar. De nummer 3 van de poule mag nog meedoen aan play-offs.
Irak speelt komende dinsdag in Dubai tegen Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
2 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
6 uur geleden