Bondscoach Van Marwijk met VAE onderuit in Dubai
DUBAI (ANP) - Bondscoach Bert van Marwijk heeft met Verenigde Arabische Emiraten in de WK-kwalificatie een kostbare nederlaag geïncasseerd. De thuiswedstrijd tegen Iran in Dubai eindigde in 0-1. Mehdi Taremi kwam in de 70e minuut tot scoren. Teamgenoot Sardar Azmoun miste in de laatste minuut nog een strafschop. VAE bleef in groep A op slechts 2 punten staan, uit drie duels.
Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh was basisspeler bij Iran. De aanvoerder ging in de 77e minuut naar de kant.
In dezelfde poule wacht bondscoach Dick Advocaat met Irak ook nog altijd op de eerste overwinning. De thuiswedstrijd tegen Libanon, die in Doha werd gespeeld, eindigde in 0-0. Daardoor staat de ploeg van Advocaat ook op 2 punten. Irak heeft nog niet gescoord in de eerste drie groepsduels.
9 punten
Iran leidt met 9 punten, gevolgd door Zuid-Korea met 7 punten. De eerste twee teams van de eindstand plaatsen zich voor het WK volgend jaar in Qatar. De nummer 3 van de poule mag nog meedoen aan play-offs.
Irak speelt komende dinsdag in Dubai tegen Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
6 uur geleden