Bondscoach Van Gaal ziet Depay het verschil maken
AL KHOR (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal sprak na het bereiken van de achtste finales op het WK lovende woorden over Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona begon tegen Qatar (2-0) voor het eerst dit toernooi in de basis. De vorige twee duels, met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1), moest Depay nog genoegen nemen met een rol als invaller omdat hij pas net hersteld is van een hamstringblessure.
Van Gaal vond Oranje tegen Qatar zorgvuldiger voetballen dan in de eerste twee wedstrijden. "Het verschil is ook dat Memphis meedoet", zei Van Gaal. "Hij is toch betrokken bij de twee doelpunten. We moeten hem langzaam brengen."
De bondscoach is blij dat hij de gok nam door Depay mee te nemen naar Qatar, hoewel de aanvaller bij het begin van het trainingskamp nog niet wedstrijdfit was. "Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", aldus de 71-jarige Van Gaal. "Marten de Roon heeft de laatste tijd ook lang niet gevoetbald. Matthijs de Ligt was kort voor het WK geblesseerd. Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
6 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
6 uur geleden