Bondscoach Van Gaal ziet Depay het verschil maken
AL KHOR (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal sprak na het bereiken van de achtste finales op het WK lovende woorden over Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona begon tegen Qatar (2-0) voor het eerst dit toernooi in de basis. De vorige twee duels, met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1), moest Depay nog genoegen nemen met een rol als invaller omdat hij pas net hersteld is van een hamstringblessure.
Van Gaal vond Oranje tegen Qatar zorgvuldiger voetballen dan in de eerste twee wedstrijden. "Het verschil is ook dat Memphis meedoet", zei Van Gaal. "Hij is toch betrokken bij de twee doelpunten. We moeten hem langzaam brengen."
De bondscoach is blij dat hij de gok nam door Depay mee te nemen naar Qatar, hoewel de aanvaller bij het begin van het trainingskamp nog niet wedstrijdfit was. "Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", aldus de 71-jarige Van Gaal. "Marten de Roon heeft de laatste tijd ook lang niet gevoetbald. Matthijs de Ligt was kort voor het WK geblesseerd. Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemeniƫ.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
12 uur geleden