Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'

Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat dinsdag trainen op 'Plan B'. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal aan het begin van de oefensessie tegen zijn spelers. De training was alleen het eerste kwartier openbaar voor de media.

'Plan B' houdt in dat het Nederlands elftal overschakelt naar een ander systeem als het iets wil creëren bij een achterstand (of gelijke stand). Oranje speelt nu in een 4-3-3-systeem. Van Gaal wil de komende tijd ook gaan oefenen op een 5-3-2-formatie. Dat systeem gebruikte hij op het WK van 2014 en was in eerste instantie vooral bedoeld om tegenstand te kunnen bieden aan de grote voetballanden.

In 'Plan B' is er een rol weggelegd voor de kopsterke aanvallers Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Luuk de Jong (FC Barcelona), die nu bij Oranje beiden reserve zijn. "En dan komt Wout erin en dan komt Luuk erin en dan boem!", was dinsdag op het trainingsveld in Zeist te horen uit de mond van Van Gaal.

Oranje speelt vrijdag in de WK-kwalificatie een uitwedstrijd in Riga tegen Letland. Maandag volgt in Rotterdam een ontmoeting met Gibraltar.

Alle 26 door Van Gaal geselecteerde spelers deden dinsdag mee aan de training. Dat was maandag, op de eerste dag van het trainingskamp, ook het geval.

Meer uit Voetbal

Nederlands elftal zonder Blind en Reijnders in Nations League

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Daley Blind en Tijjani Reijnders niet opgenomen in zijn officiële selectie voor de Nations League Finals. De bondscoach maakte maandagavond zijn spelerslijst van 23 man bekend. Van Memphis Depay werd eerder op de dag bekend dat hij niet inzetbaar is.

32 minuten geleden
Boetes en straffen voor 7 personen wegens racisme tegen Vinícius

MADRID (ANP) - In Spanje hebben zeven mensen een boete en straf opgelegd gekregen voor racistische uitingen richting de Braziliaanse voetballer Vinícius Júnior van Real Madrid.

2 uur geleden
Spanje en Brazilië spelen volgend jaar oefenduel tegen racisme

MADRID (ANP) - Spanje en Brazilië spelen volgend jaar maart een oefenwedstrijd die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De Spaanse voetbalbond (RFEF) liet dat maandag weten.

3 uur geleden
De Boer vervolgt trainersloopbaan in Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP) - Frank de Boer vervolgt zijn trainersloopbaan in de Verenigde Arabische Emiraten. De 53-jarige Nederlander bereikte maandag een akkoord met Al Jazira, waar hij zijn landgenoot Marcel Keizer opvolgt. Vorige week maakte Alfred Schreuder, een andere voormalige trainer van Ajax, al bekend naar de Verenigde Arabische Emiraten te gaan. Hij wordt coach van Al Ain.

4 uur geleden
Japanse spelmaker Saito speelt ook komend seizoen bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Koki Saito speelt ook komend seizoen bij Sparta. De Rotterdammers huren de 21-jarige Japanse buitenspeler opnieuw van de Belgische club Lommel SK, dat in handen is van de City Football Group.

5 uur geleden
Spits Yilmaz stopt na vertrek bij Fortuna helemaal met voetballen

ISTANBUL (ANP) - Burak Yilmaz beëindigt zijn voetballoopbaan. Dat maakte de 37-jarige Turkse spits maandag bekend op een persconferentie in Istanbul. Yilmaz zei nog niet te weten wat hij nu gaat doen.

5 uur geleden
Inter-coach Inzaghi: angst voor moordenaar, niet voor voetballers

MILAAN (ANP) - Internazionale-trainer Simone Inzaghi voelt in aanloop naar de finale van de Champions League geen angst voor Manchester City. De Engelse kampioen en winnaar van de FA Cup begint zaterdag in Istanbul als grote favoriet en kan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams voor het eerst winnen.

5 uur geleden