Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat dinsdag trainen op 'Plan B'. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal aan het begin van de oefensessie tegen zijn spelers. De training was alleen het eerste kwartier openbaar voor de media.
'Plan B' houdt in dat het Nederlands elftal overschakelt naar een ander systeem als het iets wil creëren bij een achterstand (of gelijke stand). Oranje speelt nu in een 4-3-3-systeem. Van Gaal wil de komende tijd ook gaan oefenen op een 5-3-2-formatie. Dat systeem gebruikte hij op het WK van 2014 en was in eerste instantie vooral bedoeld om tegenstand te kunnen bieden aan de grote voetballanden.
In 'Plan B' is er een rol weggelegd voor de kopsterke aanvallers Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Luuk de Jong (FC Barcelona), die nu bij Oranje beiden reserve zijn. "En dan komt Wout erin en dan komt Luuk erin en dan boem!", was dinsdag op het trainingsveld in Zeist te horen uit de mond van Van Gaal.
Oranje speelt vrijdag in de WK-kwalificatie een uitwedstrijd in Riga tegen Letland. Maandag volgt in Rotterdam een ontmoeting met Gibraltar.
Alle 26 door Van Gaal geselecteerde spelers deden dinsdag mee aan de training. Dat was maandag, op de eerste dag van het trainingskamp, ook het geval.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
16 uur geleden