Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat dinsdag trainen op 'Plan B'. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal aan het begin van de oefensessie tegen zijn spelers. De training was alleen het eerste kwartier openbaar voor de media.
'Plan B' houdt in dat het Nederlands elftal overschakelt naar een ander systeem als het iets wil creëren bij een achterstand (of gelijke stand). Oranje speelt nu in een 4-3-3-systeem. Van Gaal wil de komende tijd ook gaan oefenen op een 5-3-2-formatie. Dat systeem gebruikte hij op het WK van 2014 en was in eerste instantie vooral bedoeld om tegenstand te kunnen bieden aan de grote voetballanden.
In 'Plan B' is er een rol weggelegd voor de kopsterke aanvallers Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Luuk de Jong (FC Barcelona), die nu bij Oranje beiden reserve zijn. "En dan komt Wout erin en dan komt Luuk erin en dan boem!", was dinsdag op het trainingsveld in Zeist te horen uit de mond van Van Gaal.
Oranje speelt vrijdag in de WK-kwalificatie een uitwedstrijd in Riga tegen Letland. Maandag volgt in Rotterdam een ontmoeting met Gibraltar.
Alle 26 door Van Gaal geselecteerde spelers deden dinsdag mee aan de training. Dat was maandag, op de eerste dag van het trainingskamp, ook het geval.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden