Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'

Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat dinsdag trainen op 'Plan B'. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal aan het begin van de oefensessie tegen zijn spelers. De training was alleen het eerste kwartier openbaar voor de media.

'Plan B' houdt in dat het Nederlands elftal overschakelt naar een ander systeem als het iets wil creëren bij een achterstand (of gelijke stand). Oranje speelt nu in een 4-3-3-systeem. Van Gaal wil de komende tijd ook gaan oefenen op een 5-3-2-formatie. Dat systeem gebruikte hij op het WK van 2014 en was in eerste instantie vooral bedoeld om tegenstand te kunnen bieden aan de grote voetballanden.

In 'Plan B' is er een rol weggelegd voor de kopsterke aanvallers Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Luuk de Jong (FC Barcelona), die nu bij Oranje beiden reserve zijn. "En dan komt Wout erin en dan komt Luuk erin en dan boem!", was dinsdag op het trainingsveld in Zeist te horen uit de mond van Van Gaal.

Oranje speelt vrijdag in de WK-kwalificatie een uitwedstrijd in Riga tegen Letland. Maandag volgt in Rotterdam een ontmoeting met Gibraltar.

Alle 26 door Van Gaal geselecteerde spelers deden dinsdag mee aan de training. Dat was maandag, op de eerste dag van het trainingskamp, ook het geval.

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

35 minuten geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

1 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

4 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

5 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

5 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

5 uur geleden