Bondscoach Van Gaal werkt op training met Oranje aan 'Plan B'
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat dinsdag trainen op 'Plan B'. Dat vertelde bondscoach Louis van Gaal aan het begin van de oefensessie tegen zijn spelers. De training was alleen het eerste kwartier openbaar voor de media.
'Plan B' houdt in dat het Nederlands elftal overschakelt naar een ander systeem als het iets wil creëren bij een achterstand (of gelijke stand). Oranje speelt nu in een 4-3-3-systeem. Van Gaal wil de komende tijd ook gaan oefenen op een 5-3-2-formatie. Dat systeem gebruikte hij op het WK van 2014 en was in eerste instantie vooral bedoeld om tegenstand te kunnen bieden aan de grote voetballanden.
In 'Plan B' is er een rol weggelegd voor de kopsterke aanvallers Wout Weghorst (VfL Wolfsburg) en Luuk de Jong (FC Barcelona), die nu bij Oranje beiden reserve zijn. "En dan komt Wout erin en dan komt Luuk erin en dan boem!", was dinsdag op het trainingsveld in Zeist te horen uit de mond van Van Gaal.
Oranje speelt vrijdag in de WK-kwalificatie een uitwedstrijd in Riga tegen Letland. Maandag volgt in Rotterdam een ontmoeting met Gibraltar.
Alle 26 door Van Gaal geselecteerde spelers deden dinsdag mee aan de training. Dat was maandag, op de eerste dag van het trainingskamp, ook het geval.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
38 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
48 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
3 uur geleden