Bondscoach Van Gaal: wat we hebben laten zien is niet normaal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was uitermate blij met de wijze waarop het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met 6-1 van Turkije won. "We hebben met totale pressie gespeeld en de jongens hebben dat de hele wedstrijd volgehouden. Dat is niet normaal", zei Van Gaal bij de NOS. "Na deze drie wedstrijden hebben we de kans op kwalificatie weer in eigen hand. Dat is een grootse prestatie."
"Als je 6-1 wint, mag je wel een ereronde lopen", zo analyseerde de trainer het enthousiasme. "Ik had vooraf getekend voor deze uitslag." Een verklaring voor het succes? "Ik heb mijn visie op deze groep geprojecteerd", aldus Van Gaal. "Dan is het altijd maar afwachten. Als ze mijn visie niet accepteren, wordt het moeilijk. Maar vanaf dag 1 heb ik het gevoel dat ze mij accepteren, met al mijn regels."
"Het is een blije groep", aldus Van Gaal. "De spelers willen alles doen voor elkaar. Als we met een goed plan komen, dan willen ze dat uitvoeren. Dat heb ik na dag 1 gezegd, dat zeg ik nu weer."
Onzorgvuldig
Kritisch was de bondscoach ook. "Ik vind nog steeds dat we te onzorgvuldig waren, onder meer bij die tegentreffer in de laatste minuut. Maar ik verwacht dat het vanaf nu steeds beter gaat. De automatismen komen er steeds meer in. Daarom heb ik ook zoveel gewisseld, zodat ook de invallers weten wat er van hen wordt verwacht."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
17 uur geleden