Bondscoach Van Gaal: wat we hebben laten zien is niet normaal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was uitermate blij met de wijze waarop het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met 6-1 van Turkije won. "We hebben met totale pressie gespeeld en de jongens hebben dat de hele wedstrijd volgehouden. Dat is niet normaal", zei Van Gaal bij de NOS. "Na deze drie wedstrijden hebben we de kans op kwalificatie weer in eigen hand. Dat is een grootse prestatie."
"Als je 6-1 wint, mag je wel een ereronde lopen", zo analyseerde de trainer het enthousiasme. "Ik had vooraf getekend voor deze uitslag." Een verklaring voor het succes? "Ik heb mijn visie op deze groep geprojecteerd", aldus Van Gaal. "Dan is het altijd maar afwachten. Als ze mijn visie niet accepteren, wordt het moeilijk. Maar vanaf dag 1 heb ik het gevoel dat ze mij accepteren, met al mijn regels."
"Het is een blije groep", aldus Van Gaal. "De spelers willen alles doen voor elkaar. Als we met een goed plan komen, dan willen ze dat uitvoeren. Dat heb ik na dag 1 gezegd, dat zeg ik nu weer."
Onzorgvuldig
Kritisch was de bondscoach ook. "Ik vind nog steeds dat we te onzorgvuldig waren, onder meer bij die tegentreffer in de laatste minuut. Maar ik verwacht dat het vanaf nu steeds beter gaat. De automatismen komen er steeds meer in. Daarom heb ik ook zoveel gewisseld, zodat ook de invallers weten wat er van hen wordt verwacht."
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
1 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
18 uur geleden