Bondscoach Van Gaal: wat we hebben laten zien is niet normaal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal was uitermate blij met de wijze waarop het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie met 6-1 van Turkije won. "We hebben met totale pressie gespeeld en de jongens hebben dat de hele wedstrijd volgehouden. Dat is niet normaal", zei Van Gaal bij de NOS. "Na deze drie wedstrijden hebben we de kans op kwalificatie weer in eigen hand. Dat is een grootse prestatie."
"Als je 6-1 wint, mag je wel een ereronde lopen", zo analyseerde de trainer het enthousiasme. "Ik had vooraf getekend voor deze uitslag." Een verklaring voor het succes? "Ik heb mijn visie op deze groep geprojecteerd", aldus Van Gaal. "Dan is het altijd maar afwachten. Als ze mijn visie niet accepteren, wordt het moeilijk. Maar vanaf dag 1 heb ik het gevoel dat ze mij accepteren, met al mijn regels."
"Het is een blije groep", aldus Van Gaal. "De spelers willen alles doen voor elkaar. Als we met een goed plan komen, dan willen ze dat uitvoeren. Dat heb ik na dag 1 gezegd, dat zeg ik nu weer."
Onzorgvuldig
Kritisch was de bondscoach ook. "Ik vind nog steeds dat we te onzorgvuldig waren, onder meer bij die tegentreffer in de laatste minuut. Maar ik verwacht dat het vanaf nu steeds beter gaat. De automatismen komen er steeds meer in. Daarom heb ik ook zoveel gewisseld, zodat ook de invallers weten wat er van hen wordt verwacht."
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 uur geleden