Bondscoach Van Gaal vindt dat het in balbezit nog beter moet
AL RAYYAN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal zag dat zijn ploeg veel dingen goed deed bij de 3-1-overwinning op de Verenigde Staten in de achtste finale van het WK in Qatar, maar vindt ook dat het nog beter moet. "Het balbezit hebben we nog niet goed uitgevoerd, zeker in de eerste helft, maar we maken wel twee schitterende doelpunten. Dat moet je ook meerekenen", zei hij bij de NOS.
Van Gaal had ingezet op 'provocerende pressing' om de tegenstander uit de tent te lokken en ruimte te creëren achter de verdedigers van de VS. "Dat hadden we veel beter kunnen doen en dat moet ook", vond de bondscoach. "Omdat je met 3-1 hebt gewonnen, betekent het niet dat dat niet meer hoeft. We gaan straks tegen sterkere tegenstanders spelen, dan moet je meer in balbezit spelen."
De bondscoach voerde twee wissels door in de rust "omdat we te veel onnodig balverlies leden". "In de tweede helft zijn we in balbezit beter gaan spelen en daaruit maken we nog een goal", zei Van Gaal. "Daar ben ik heel trots op, maar we kunnen nog veel beter."
Wingbacks
De bondscoach vond dat het verdedigen en het omschakelen bij balbezit van de tegenstander goed was gegaan. Ook de 'wingbacks' hadden hun werk in de ogen van Van Gaal goed gedaan. "Dat is heel belangrijk."
Nederland neemt het in de kwartfinales van het WK vrijdag op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Argentinië en Australië. "Ik probeer al vier wedstrijden lang het patroon van balbezit te verbeteren, maar dat kost heel veel energie en we kunnen ook niet altijd trainen. Nu hebben we extra dagen, dat is fijn en ook logisch." Oranje zat steeds vroeg in het schema en daardoor had de bondscoach weinig tijd om zich voor te bereiden. "Nu hebben we die dagen, dus dat moet goed komen."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
58 minuten geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
8 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
11 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
19 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
21 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
21 uur geleden