Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal vindt dat het in balbezit nog beter moet

Bondscoach Van Gaal vindt dat het in balbezit nog beter moet

AL RAYYAN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal zag dat zijn ploeg veel dingen goed deed bij de 3-1-overwinning op de Verenigde Staten in de achtste finale van het WK in Qatar, maar vindt ook dat het nog beter moet. "Het balbezit hebben we nog niet goed uitgevoerd, zeker in de eerste helft, maar we maken wel twee schitterende doelpunten. Dat moet je ook meerekenen", zei hij bij de NOS.

Van Gaal had ingezet op 'provocerende pressing' om de tegenstander uit de tent te lokken en ruimte te creëren achter de verdedigers van de VS. "Dat hadden we veel beter kunnen doen en dat moet ook", vond de bondscoach. "Omdat je met 3-1 hebt gewonnen, betekent het niet dat dat niet meer hoeft. We gaan straks tegen sterkere tegenstanders spelen, dan moet je meer in balbezit spelen."

De bondscoach voerde twee wissels door in de rust "omdat we te veel onnodig balverlies leden". "In de tweede helft zijn we in balbezit beter gaan spelen en daaruit maken we nog een goal", zei Van Gaal. "Daar ben ik heel trots op, maar we kunnen nog veel beter."

Wingbacks

De bondscoach vond dat het verdedigen en het omschakelen bij balbezit van de tegenstander goed was gegaan. Ook de 'wingbacks' hadden hun werk in de ogen van Van Gaal goed gedaan. "Dat is heel belangrijk."

Nederland neemt het in de kwartfinales van het WK vrijdag op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Argentinië en Australië. "Ik probeer al vier wedstrijden lang het patroon van balbezit te verbeteren, maar dat kost heel veel energie en we kunnen ook niet altijd trainen. Nu hebben we extra dagen, dat is fijn en ook logisch." Oranje zat steeds vroeg in het schema en daardoor had de bondscoach weinig tijd om zich voor te bereiden. "Nu hebben we die dagen, dus dat moet goed komen."

Meer uit Voetbal

SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

25 minuten geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

1 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

3 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

7 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

7 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

10 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

11 uur geleden