Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal vindt dat het in balbezit nog beter moet

Bondscoach Van Gaal vindt dat het in balbezit nog beter moet

AL RAYYAN (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal zag dat zijn ploeg veel dingen goed deed bij de 3-1-overwinning op de Verenigde Staten in de achtste finale van het WK in Qatar, maar vindt ook dat het nog beter moet. "Het balbezit hebben we nog niet goed uitgevoerd, zeker in de eerste helft, maar we maken wel twee schitterende doelpunten. Dat moet je ook meerekenen", zei hij bij de NOS.

Van Gaal had ingezet op 'provocerende pressing' om de tegenstander uit de tent te lokken en ruimte te creëren achter de verdedigers van de VS. "Dat hadden we veel beter kunnen doen en dat moet ook", vond de bondscoach. "Omdat je met 3-1 hebt gewonnen, betekent het niet dat dat niet meer hoeft. We gaan straks tegen sterkere tegenstanders spelen, dan moet je meer in balbezit spelen."

De bondscoach voerde twee wissels door in de rust "omdat we te veel onnodig balverlies leden". "In de tweede helft zijn we in balbezit beter gaan spelen en daaruit maken we nog een goal", zei Van Gaal. "Daar ben ik heel trots op, maar we kunnen nog veel beter."

Wingbacks

De bondscoach vond dat het verdedigen en het omschakelen bij balbezit van de tegenstander goed was gegaan. Ook de 'wingbacks' hadden hun werk in de ogen van Van Gaal goed gedaan. "Dat is heel belangrijk."

Nederland neemt het in de kwartfinales van het WK vrijdag op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Argentinië en Australië. "Ik probeer al vier wedstrijden lang het patroon van balbezit te verbeteren, maar dat kost heel veel energie en we kunnen ook niet altijd trainen. Nu hebben we extra dagen, dat is fijn en ook logisch." Oranje zat steeds vroeg in het schema en daardoor had de bondscoach weinig tijd om zich voor te bereiden. "Nu hebben we die dagen, dus dat moet goed komen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

2 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

6 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

7 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

13 uur geleden