Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is aangesloten bij de selectie van het Nederlands elftal. De 24-jarige buitenspeler meldde zich zondagochtend in Zeist en deed daarna mee aan de afsluitende training in aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Gibraltar.

Groeneveld neemt bij Oranje de plaats in van Cody Gakpo. De PSV'er verliet het trainingskamp zaterdag omdat hij vermoedelijk een hersenschudding heeft. Gakpo was vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland, ook in de WK-kwalificatie, nog basisspeler.

De selectie van Oranje is verder fit. Alle 22 veldspelers en 4 keepers verschenen op het veld in Zeist, waar het eerste kwartier van de training te zien was voor de media. Daarna ging Van Gaal achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft later op zondag nog een persconferentie, samen met Georginio Wijnaldum. De reserve-aanvoerder was tegen Letland geschorst en kan tegen Gibraltar weer meedoen.

Debuut

Oud-NEC'er Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland. Danjuma speelde drie dagen later ook mee in de oefenwedstrijd tegen België. Bij die twee interlands bleef het vooralsnog.

Net nadat Van Gaal zijn selectie voor Letland en Gibraltar bekendmaakte, speelde Groeneveld bij Villarreal twee keer een hoofdrol. De buitenspeler maakte vorige week zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler. Van Gaal zei daarop dat hij Groeneveld naar alle waarschijnlijkheid in november wel bij de groep zou halen voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijden tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis).

Meer uit Voetbal

Voetballer Salah-Eddine mag van FIFA voor Marokko uitkomen

ZÜRICH (ANP) - PSV'er Anass Salah-Eddine mag uitkomen voor het Marokkaanse elftal. De door Roma aan PSV verhuurde linksback, die afgelopen zomer nog met Jong Oranje op het EK speelde, heeft toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA om voor Marokko uit te komen.

3 uur geleden
UEFA overweegt andere opzet in kwalificaties WK en EK

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA overweegt de opzet voor de kwalificaties van de wereldkampioenschappen en Europese kampioenschappen voetbal te wijzigen. Volgens het Duitse Sport Bild denkt de voetbalbond na over het gebruik van het huidige model voor de Champions League met een leaguefase voorafgaand aan de knock-outfase.

3 uur geleden
Til geniet van tweede helft tegen Napoli: toen waren we écht goed

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til maakte PSV na de ruime overwinning (6-2) op Napoli in de Champions League een compliment. "De eerste helft moesten we ons nog aanpassen. Na de tegentreffer kwamen we pas op gang. Daarna pakten we ze bij de keel en hebben we niet meer losgelaten. De tweede helft waren we écht goed", sprak de gelegenheidsspits in het Philips Stadion.

8 uur geleden
PSV-aanvoerder Schouten: we hadden er ook acht kunnen maken

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten was na afloop van de met 6-2 gewonnen thuiswedstrijd tegen Napoli in de Champions League onder de indruk van zijn elftal. "Dit was een geweldige avond voor ons. In de eerste vijftien minuten hadden we het even lastig, maar daarna hebben we deze pot gedomineerd. We hadden er wel acht kunnen maken. Ik ben echt trots", zei hij.

8 uur geleden
Arsenal loopt na rust weg naar ruime zege op Atlético Madrid

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn derde duel in de Champions League gewonnen. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was thuis met 4-0 te sterk voor Atlético Madrid. De Engelsen maakten in de tweede helft vier doelpunten binnen dertien minuten.

8 uur geleden
PSV maakt indruk in Champions League en verslaat Napoli ruim

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.

8 uur geleden
PSV boekt tegen Napoli eerste zege (6-2) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.

16 uur geleden