Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is aangesloten bij de selectie van het Nederlands elftal. De 24-jarige buitenspeler meldde zich zondagochtend in Zeist en deed daarna mee aan de afsluitende training in aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Gibraltar.

Groeneveld neemt bij Oranje de plaats in van Cody Gakpo. De PSV'er verliet het trainingskamp zaterdag omdat hij vermoedelijk een hersenschudding heeft. Gakpo was vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland, ook in de WK-kwalificatie, nog basisspeler.

De selectie van Oranje is verder fit. Alle 22 veldspelers en 4 keepers verschenen op het veld in Zeist, waar het eerste kwartier van de training te zien was voor de media. Daarna ging Van Gaal achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft later op zondag nog een persconferentie, samen met Georginio Wijnaldum. De reserve-aanvoerder was tegen Letland geschorst en kan tegen Gibraltar weer meedoen.

Debuut

Oud-NEC'er Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland. Danjuma speelde drie dagen later ook mee in de oefenwedstrijd tegen België. Bij die twee interlands bleef het vooralsnog.

Net nadat Van Gaal zijn selectie voor Letland en Gibraltar bekendmaakte, speelde Groeneveld bij Villarreal twee keer een hoofdrol. De buitenspeler maakte vorige week zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler. Van Gaal zei daarop dat hij Groeneveld naar alle waarschijnlijkheid in november wel bij de groep zou halen voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijden tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis).

Meer uit Voetbal

Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

3 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

3 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

4 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

5 uur geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

15 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

17 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

19 uur geleden