Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is aangesloten bij de selectie van het Nederlands elftal. De 24-jarige buitenspeler meldde zich zondagochtend in Zeist en deed daarna mee aan de afsluitende training in aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Gibraltar.

Groeneveld neemt bij Oranje de plaats in van Cody Gakpo. De PSV'er verliet het trainingskamp zaterdag omdat hij vermoedelijk een hersenschudding heeft. Gakpo was vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland, ook in de WK-kwalificatie, nog basisspeler.

De selectie van Oranje is verder fit. Alle 22 veldspelers en 4 keepers verschenen op het veld in Zeist, waar het eerste kwartier van de training te zien was voor de media. Daarna ging Van Gaal achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft later op zondag nog een persconferentie, samen met Georginio Wijnaldum. De reserve-aanvoerder was tegen Letland geschorst en kan tegen Gibraltar weer meedoen.

Debuut

Oud-NEC'er Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland. Danjuma speelde drie dagen later ook mee in de oefenwedstrijd tegen België. Bij die twee interlands bleef het vooralsnog.

Net nadat Van Gaal zijn selectie voor Letland en Gibraltar bekendmaakte, speelde Groeneveld bij Villarreal twee keer een hoofdrol. De buitenspeler maakte vorige week zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler. Van Gaal zei daarop dat hij Groeneveld naar alle waarschijnlijkheid in november wel bij de groep zou halen voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijden tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis).

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

5 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

6 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

6 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

8 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

9 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

15 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

18 uur geleden