Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

Bondscoach Van Gaal verwelkomt Groeneveld bij Oranje

ZEIST (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld is aangesloten bij de selectie van het Nederlands elftal. De 24-jarige buitenspeler meldde zich zondagochtend in Zeist en deed daarna mee aan de afsluitende training in aanloop naar de WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Gibraltar.

Groeneveld neemt bij Oranje de plaats in van Cody Gakpo. De PSV'er verliet het trainingskamp zaterdag omdat hij vermoedelijk een hersenschudding heeft. Gakpo was vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland, ook in de WK-kwalificatie, nog basisspeler.

De selectie van Oranje is verder fit. Alle 22 veldspelers en 4 keepers verschenen op het veld in Zeist, waar het eerste kwartier van de training te zien was voor de media. Daarna ging Van Gaal achter gesloten deuren verder. De bondscoach geeft later op zondag nog een persconferentie, samen met Georginio Wijnaldum. De reserve-aanvoerder was tegen Letland geschorst en kan tegen Gibraltar weer meedoen.

Debuut

Oud-NEC'er Groeneveld debuteerde bijna drie jaar geleden in Oranje. Nederland was toen, op 13 oktober 2018, onder leiding van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League met 3-0 te sterk voor Duitsland. Danjuma speelde drie dagen later ook mee in de oefenwedstrijd tegen België. Bij die twee interlands bleef het vooralsnog.

Net nadat Van Gaal zijn selectie voor Letland en Gibraltar bekendmaakte, speelde Groeneveld bij Villarreal twee keer een hoofdrol. De buitenspeler maakte vorige week zondag in de met 2-0 gewonnen competitiewedstrijd van Villarreal tegen Real Betis (2-0) beide doelpunten en enkele dagen eerder werd hij na de confrontatie met Manchester United in de Champions League (2-1 verlies) uitgeroepen tot beste speler. Van Gaal zei daarop dat hij Groeneveld naar alle waarschijnlijkheid in november wel bij de groep zou halen voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijden tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis).

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

54 minuten geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

54 minuten geleden
PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

1 uur geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

2 uur geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

2 uur geleden
Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

3 uur geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden