Bondscoach Van Gaal test positief op corona en moet in isolatie
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft positief getest op het coronavirus. De bondscoach van het Nederlands elftal gaat daarom de komende dagen in isolatie, aldus de KNVB. De assistent-trainers Danny Blind en Henk Fraser en keeperstrainer Frans Hoek nemen de taken van Van Gaal voorlopig over.
De positieve test komt op een ongelukkig moment voor Van Gaal. De spelers van Oranje kwamen maandag bij elkaar voor de komende twee oefeninterlands tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag). Van Gaal gaf maandag in Zeist nog een persconferentie. De bondscoach wil deze week gebruiken om de spelers te laten wennen aan een nieuw spelsysteem. Dat was de reden dat Van Gaal een grote groep van 28 spelers opriep en ook de geblesseerde Cody Gakpo van PSV bij de selectie blijft om de tactische besprekingen mee te kunnen maken.
Van Gaal heeft de eerste dagen van het trainingskamp onder meer individuele gesprekken gepland. Maandag waren dat er zeven en dinsdag acht. Villarreal-aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld liet weten dat de bondscoach een groot scherm op zijn hotelkamer heeft gekregen, zodat hij nu veel zaken online kan doen.
Tijdens de vorige interlandperiode in november brak Van Gaal, door een valpartij bij het parkeren van zijn fiets, zijn heup. De beslissende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen in De Kuip (2-0) bekeek de 70-jarige trainer daarom vanaf de tribune. Van Gaal is van die breuk inmiddels volledig hersteld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
10 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden