Bondscoach Van Gaal slaat Verenigde Staten hoog aan als team
DOHA (ANP) - Louis van Gaal is onder de indruk van de nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten, zaterdag de tegenstander van het Nederlands elftal in de achtste finales van het WK in Qatar. "Ik denk dat ze zich goed ontwikkeld hebben", zei Van Gaal op een persconferentie. "Dat is typisch Amerikaans, denk ik. Dat de ontwikkeling snel gaat."
"Ze hebben ook spelers die bij Europese topclubs spelen, dus het is logisch dat zij deze resultaten gaan behalen", vervolgde de bondscoach. "Dat is een proces en misschien hadden ze dat in de VS niet verwacht. Als je ze ziet voetballen, dan vind ik het geen verrassing dat ze de poule hebben overleefd. Ik had dat ook wel verwacht."
Van Gaal slaat de Amerikanen hoog aan. "Ik denk dat ze zelfs een van de beste teams van het toernooi hebben. Alles is goed op elkaar afgestemd. Het zal echt een lastige wedstrijd worden, maar het is ook niet onoverkomelijk voor ons om te winnen. Wij hebben ook een goed team. Althans, dat vind ik. De media in Nederland denken daar heel anders over. Maar dat was op het WK van 2014 ook zo. Ik ben dat wel gewend."
"Het is niet zo dat ik de Verenigde Staten ga afdoen alsof ze niets voorstellen", zei Van Gaal. "Ik vind juist dat zij een voorbeeld zijn van een goed team. Er zijn ook landen doorgegaan die geen goed team vormen, maar wel grote individuele kwaliteiten hebben."
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
43 minuten geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
9 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiƫle erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
13 uur geleden