Bondscoach Van Gaal slaat Verenigde Staten hoog aan als team
DOHA (ANP) - Louis van Gaal is onder de indruk van de nationale voetbalploeg van de Verenigde Staten, zaterdag de tegenstander van het Nederlands elftal in de achtste finales van het WK in Qatar. "Ik denk dat ze zich goed ontwikkeld hebben", zei Van Gaal op een persconferentie. "Dat is typisch Amerikaans, denk ik. Dat de ontwikkeling snel gaat."
"Ze hebben ook spelers die bij Europese topclubs spelen, dus het is logisch dat zij deze resultaten gaan behalen", vervolgde de bondscoach. "Dat is een proces en misschien hadden ze dat in de VS niet verwacht. Als je ze ziet voetballen, dan vind ik het geen verrassing dat ze de poule hebben overleefd. Ik had dat ook wel verwacht."
Van Gaal slaat de Amerikanen hoog aan. "Ik denk dat ze zelfs een van de beste teams van het toernooi hebben. Alles is goed op elkaar afgestemd. Het zal echt een lastige wedstrijd worden, maar het is ook niet onoverkomelijk voor ons om te winnen. Wij hebben ook een goed team. Althans, dat vind ik. De media in Nederland denken daar heel anders over. Maar dat was op het WK van 2014 ook zo. Ik ben dat wel gewend."
"Het is niet zo dat ik de Verenigde Staten ga afdoen alsof ze niets voorstellen", zei Van Gaal. "Ik vind juist dat zij een voorbeeld zijn van een goed team. Er zijn ook landen doorgegaan die geen goed team vormen, maar wel grote individuele kwaliteiten hebben."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
5 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
20 uur geleden