Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal schat Ecuador toch hoger in dan Senegal

Bondscoach Van Gaal schat Ecuador toch hoger in dan Senegal

DOHA (ANP) - Louis van Gaal is van mening veranderd over wie de sterkste tegenstander van Oranje is in de groepsfase op het WK. De bondscoach zei eerder dat dat Senegal was, maar donderdag schakelde hij over naar de komende tegenstander Ecuador.

"Zij zijn nog meer georganiseerd dan Senegal", aldus Van Gaal. "En de spelers van Ecuador zijn gewiekster, slimmer. Dat maakt deze tegenstander voor mij moeilijker dan Senegal."

Van Gaal analyseerde de voorbije dagen meerdere duels van Ecuador. "Ze hebben heel weinig verloren en krijgen ook weinig doelpunten tegen. Dat is heel knap", zei de trainer. "Het is een fysieke en stabiele ploeg."

Valencia

Met welke basisploeg Oranje tegen Senegal begint, liet Van Gaal in het midden. "Ecuador is een lastige tegenstander. Als ik ga vertellen wie er wel en niet starten, laat ik in mijn kaarten kijken. Ik weet de opstelling van Ecuador ook niet. Zo weet ik ook niet of Enner Valencia speelt. Dat scheelt een slok op een borrel voor ons."

De 33-jarige aanvaller Valencia maakte in de openingswedstrijd van Ecuador tegen Qatar (2-0) beide doelpunten, waarna hij in de slotfase uitviel met een blessure. Hij lijkt tegen Oranje te kunnen spelen, maar bondscoach Gustavo Alfaro zei donderdag dat nog niet zeker te weten.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

10 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

10 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

11 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

11 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

12 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

13 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

22 uur geleden