Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal schat Ecuador toch hoger in dan Senegal

Bondscoach Van Gaal schat Ecuador toch hoger in dan Senegal

DOHA (ANP) - Louis van Gaal is van mening veranderd over wie de sterkste tegenstander van Oranje is in de groepsfase op het WK. De bondscoach zei eerder dat dat Senegal was, maar donderdag schakelde hij over naar de komende tegenstander Ecuador.

"Zij zijn nog meer georganiseerd dan Senegal", aldus Van Gaal. "En de spelers van Ecuador zijn gewiekster, slimmer. Dat maakt deze tegenstander voor mij moeilijker dan Senegal."

Van Gaal analyseerde de voorbije dagen meerdere duels van Ecuador. "Ze hebben heel weinig verloren en krijgen ook weinig doelpunten tegen. Dat is heel knap", zei de trainer. "Het is een fysieke en stabiele ploeg."

Valencia

Met welke basisploeg Oranje tegen Senegal begint, liet Van Gaal in het midden. "Ecuador is een lastige tegenstander. Als ik ga vertellen wie er wel en niet starten, laat ik in mijn kaarten kijken. Ik weet de opstelling van Ecuador ook niet. Zo weet ik ook niet of Enner Valencia speelt. Dat scheelt een slok op een borrel voor ons."

De 33-jarige aanvaller Valencia maakte in de openingswedstrijd van Ecuador tegen Qatar (2-0) beide doelpunten, waarna hij in de slotfase uitviel met een blessure. Hij lijkt tegen Oranje te kunnen spelen, maar bondscoach Gustavo Alfaro zei donderdag dat nog niet zeker te weten.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

8 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

10 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

10 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

11 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

12 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

16 uur geleden