Bondscoach Van Gaal houdt tegen Qatar vast aan 5-3-2-systeem
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag in de laatste groepswedstrijd op het WK tegen gastland Qatar opnieuw in een 5-3-2-opstelling. Bondscoach Louis van Gaal is na het zwakke optreden tegen Ecuador (1-1) niet van plan over te schakelen naar een ander systeem, zei hij tijdens een persconferentie in Doha.
"Qatar speelt ook in een 5-3-2-systeem. Dus je krijgt dan meer een schaakwedstrijd", aldus Van Gaal. "Dat is niet altijd leuk om naar te kijken, maar het is wel een manier om verder te komen."
Oranje creëerde op het doelpunt van Cody Gakpo na geen enkele echte doelkans tegen Ecuador. Vanaf de zijkanten, via vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Daley Blind, kwamen geen voorzetten. "Daar gaan we verbeteringen in maken", zei Van Gaal.
Anderhalf jaar nagedacht
Bij het WK van 2014 speelde Oranje onder leiding van de 71-jarige Amsterdammer ook 5-3-2. Op momenten dat het minder liep, wilde hij tijdens wedstrijden wel eens van systeem veranderen. Ook bij dit toernooi is dat een optie, maakte de trainer duidelijk. "Over dit systeem heb ik anderhalf jaar nagedacht. Het zou kunnen dat ik het aan ga passen, maar op dit moment zie ik daar niet de noodzaak van in."
Het Nederlands elftal heeft na twee duels 4 punten en is bij een gelijkspel of overwinning op Qatar zeker van een plaats in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
7 uur geleden