Bondscoach Van Gaal houdt tegen Qatar vast aan 5-3-2-systeem
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag in de laatste groepswedstrijd op het WK tegen gastland Qatar opnieuw in een 5-3-2-opstelling. Bondscoach Louis van Gaal is na het zwakke optreden tegen Ecuador (1-1) niet van plan over te schakelen naar een ander systeem, zei hij tijdens een persconferentie in Doha.
"Qatar speelt ook in een 5-3-2-systeem. Dus je krijgt dan meer een schaakwedstrijd", aldus Van Gaal. "Dat is niet altijd leuk om naar te kijken, maar het is wel een manier om verder te komen."
Oranje creëerde op het doelpunt van Cody Gakpo na geen enkele echte doelkans tegen Ecuador. Vanaf de zijkanten, via vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Daley Blind, kwamen geen voorzetten. "Daar gaan we verbeteringen in maken", zei Van Gaal.
Anderhalf jaar nagedacht
Bij het WK van 2014 speelde Oranje onder leiding van de 71-jarige Amsterdammer ook 5-3-2. Op momenten dat het minder liep, wilde hij tijdens wedstrijden wel eens van systeem veranderen. Ook bij dit toernooi is dat een optie, maakte de trainer duidelijk. "Over dit systeem heb ik anderhalf jaar nagedacht. Het zou kunnen dat ik het aan ga passen, maar op dit moment zie ik daar niet de noodzaak van in."
Het Nederlands elftal heeft na twee duels 4 punten en is bij een gelijkspel of overwinning op Qatar zeker van een plaats in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
4 uur geleden