Bondscoach Van Gaal houdt tegen Qatar vast aan 5-3-2-systeem
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt dinsdag in de laatste groepswedstrijd op het WK tegen gastland Qatar opnieuw in een 5-3-2-opstelling. Bondscoach Louis van Gaal is na het zwakke optreden tegen Ecuador (1-1) niet van plan over te schakelen naar een ander systeem, zei hij tijdens een persconferentie in Doha.
"Qatar speelt ook in een 5-3-2-systeem. Dus je krijgt dan meer een schaakwedstrijd", aldus Van Gaal. "Dat is niet altijd leuk om naar te kijken, maar het is wel een manier om verder te komen."
Oranje creëerde op het doelpunt van Cody Gakpo na geen enkele echte doelkans tegen Ecuador. Vanaf de zijkanten, via vleugelverdedigers Denzel Dumfries en Daley Blind, kwamen geen voorzetten. "Daar gaan we verbeteringen in maken", zei Van Gaal.
Anderhalf jaar nagedacht
Bij het WK van 2014 speelde Oranje onder leiding van de 71-jarige Amsterdammer ook 5-3-2. Op momenten dat het minder liep, wilde hij tijdens wedstrijden wel eens van systeem veranderen. Ook bij dit toernooi is dat een optie, maakte de trainer duidelijk. "Over dit systeem heb ik anderhalf jaar nagedacht. Het zou kunnen dat ik het aan ga passen, maar op dit moment zie ik daar niet de noodzaak van in."
Het Nederlands elftal heeft na twee duels 4 punten en is bij een gelijkspel of overwinning op Qatar zeker van een plaats in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
19 uur geleden