
Bondscoach Van Gaal gelooft in wereldtitel met Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is ervan overtuigd dat hij met het Nederlands elftal de wereldtitel kan winnen. De bondscoach zei dat vrijdag in Zeist, waar hij zijn selectie van 26 spelers bekendmaakte.
"Bij het vorige bestuur van de KNVB was de kwartfinale halen de doelstelling", aldus Van Gaal, die dacht dat dat nu weer de doelstelling was. Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen, die de persconferentie van achterin de zaal volgde, vertelde hem dat nu de doelstelling is om wereldkampioen te worden. "Dat vind ik wat overdreven. De kwartfinale halen is een meer realistische doelstelling. Maar Marianne en ik hoeven het niet eens te zijn met elkaar."
Oranje heeft volgens Van Gaal de kwaliteiten om wereldkampioen te worden. Niet zozeer op basis van individuele kwaliteiten, maar meer als team. "Wij maken een grote kans. Er zijn weinig trainers die zich zo durven uitspreken, maar ik zeg dit. Ik zou met een kwartfinale niet tevreden zijn. De KNVB normaal gesproken ook niet. Maar deze mevrouw die directeur is, zegt gewoon wereldkampioen. Dat is Louis van Gaal verkleed als vrouw. Ik wil wereldkampioen worden en mijn spelers ook."
De vier vorige WK's werden gewonnen door een Europees land. Nu beginnen Brazilië en Argentinië volgens velen als favoriet. "Waarschijnlijk steken zij er qua kwaliteit bovenuit. Frankrijk heeft ook hoogwaardige kwaliteit, al hebben zij wel veel geblesseerde spelers nu. Dus dat kan ook tegenvallen. Qua teamspirit denk ik dat wij een goede kanshebber zijn, maar Duitsland ook."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
56 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.
15 uur geleden