Bondscoach Van Gaal: De Jong wilde wel spelen
ROTTERDAM (ANP) - Hoewel Louis van Gaal dinsdagavond tegen Wales veel belangrijke spelers rust geeft, staat Frenkie de Jong wel in de basis van het Nederlands elftal. "Ik heb hem gevraagd of hij wilde spelen", zei de bondscoach bij de NOS. "Hij wilde wel. De afspraak is dat hij aangeeft wanneer hij niet meer kan. Het is duidelijk dat veel spelers na een zwaar seizoen op hun laatste benen lopen."
Waarom hij De Jong wel vroeg en de overige 'vaste' spelers niet? Van Gaal gaf aan waarom de speler van Barcelona belangrijk is. "Met hem kunnen we onder de druk uit spelen. En hij is de baas op het middenveld."
Van Gaal zei "nieuwsgierig" te zijn naar Vincent Janssen. De aanvaller krijgt na lange tijd weer een kans in Oranje. Van Gaal: "Hij is een type spits dat we ook nodig hebben. Daarom krijgt hij nu de kans zich te laten zien. Dat is ook de reden dat we hem altijd zijn blijven volgen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
16 uur geleden