Bondscoach Van Gaal: De Jong wilde wel spelen
ROTTERDAM (ANP) - Hoewel Louis van Gaal dinsdagavond tegen Wales veel belangrijke spelers rust geeft, staat Frenkie de Jong wel in de basis van het Nederlands elftal. "Ik heb hem gevraagd of hij wilde spelen", zei de bondscoach bij de NOS. "Hij wilde wel. De afspraak is dat hij aangeeft wanneer hij niet meer kan. Het is duidelijk dat veel spelers na een zwaar seizoen op hun laatste benen lopen."
Waarom hij De Jong wel vroeg en de overige 'vaste' spelers niet? Van Gaal gaf aan waarom de speler van Barcelona belangrijk is. "Met hem kunnen we onder de druk uit spelen. En hij is de baas op het middenveld."
Van Gaal zei "nieuwsgierig" te zijn naar Vincent Janssen. De aanvaller krijgt na lange tijd weer een kans in Oranje. Van Gaal: "Hij is een type spits dat we ook nodig hebben. Daarom krijgt hij nu de kans zich te laten zien. Dat is ook de reden dat we hem altijd zijn blijven volgen."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
4 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
7 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
10 uur geleden