Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van Gaal: De Jong wilde wel spelen

Bondscoach Van Gaal: De Jong wilde wel spelen

ROTTERDAM (ANP) - Hoewel Louis van Gaal dinsdagavond tegen Wales veel belangrijke spelers rust geeft, staat Frenkie de Jong wel in de basis van het Nederlands elftal. "Ik heb hem gevraagd of hij wilde spelen", zei de bondscoach bij de NOS. "Hij wilde wel. De afspraak is dat hij aangeeft wanneer hij niet meer kan. Het is duidelijk dat veel spelers na een zwaar seizoen op hun laatste benen lopen."

Waarom hij De Jong wel vroeg en de overige 'vaste' spelers niet? Van Gaal gaf aan waarom de speler van Barcelona belangrijk is. "Met hem kunnen we onder de druk uit spelen. En hij is de baas op het middenveld."

Van Gaal zei "nieuwsgierig" te zijn naar Vincent Janssen. De aanvaller krijgt na lange tijd weer een kans in Oranje. Van Gaal: "Hij is een type spits dat we ook nodig hebben. Daarom krijgt hij nu de kans zich te laten zien. Dat is ook de reden dat we hem altijd zijn blijven volgen."

Meer uit Voetbal

AZ begint aan Europa League met nipte nederlaag bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - AZ heeft zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Europa League nipt verloren van Sunderland. De formatie van trainer Leeroy Echteld ging in het Stadium of Light met 1-0 onderuit tegen de ploeg van de Nederlandse WK-gangers Brian Brobbey en Robin Roefs.

20 minuten geleden
Ajax verlengt contract verdediger Janse tot 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.

9 uur geleden
Real Madrid verdedigt spelers die Ceuta-boodschap weigerden

MADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.

9 uur geleden
Bologna ontslaat trainer Tedesco na vier speelronden

BOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.

11 uur geleden
Nieuwe bondscoach Klopp laat 'supersub' Undav uit Duitse selectie

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.

12 uur geleden
Ajax versterkt zich met Malinese middenvelder Bissouma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

12 uur geleden
Echtgenote van oud-bondscoach Ronald Koeman overleden

DEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.

13 uur geleden