Bondscoach Van Gaal: blij dat ik getraind heb op 'Plan B'
RIGA (ANP) - Bondscoach Louis van Gaal is blij dat hij dinsdag een deel van de training heeft besteed aan 'Plan B'. Dat plan houdt in dat het Nederlands elftal met de kopsterke spelers Wout Weghorst en Luuk de Jong iets moet forceren als de tussenstand daar om vraagt.
"Als je op die manier gaat voetballen, dan moet de bal ook goed vallen. Dat is ook een hele hoge geluksfactor. Daarom vind ik ook dat in dat geval het elftal in dienst moet spelen van Weghorst en De Jong", zei Van Gaal donderdag in het Daugava Stadion in Riga, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie tegen Letland opneemt.
"Alleen al dat feit, dat ze in dienst spelen van die twee spelers, is al een hele grote verandering voor de spelers die in het veld staan. Ik ben blij dat ik daarop getraind heb, dan zit het al in het brein van iedereen en heeft iedereen ook kunnen zien hoe we dat gaan doen. Maar het balletje viel niet goed op de training. Ik hoop dat dat wel gebeurt als we het nodig zouden hebben tegen Letland."
Corners
Oranje speelde in maart thuis tegen Letland. Onder leiding van de toenmalige bondscoach Frank de Boer werd het toen 2-0. Van Gaal: "Ik heb die wedstrijd eigenlijk niet bekeken. Ik denk dat het hier een hele andere wedstrijd wordt, onder andere omstandigheden. Ik vind altijd dat je je tegenstander in de laatste twee of drie weken moet zien. En dat kan helaas niet met nationale ploegen, maar wel zo kort mogelijk. Dus de wedstrijden die ze de afgelopen periode gespeeld hebben. De kans is dan het grootste dat je al hun voetballers die nu spelen kunt zien."
Nederland kreeg in het thuisduel liefst zestien corners. Eentje daarvan leverde een doelpunt op. "Natuurlijk komt dat voorbij in de voorbereiding, maar je kan je elftal niet op corners afstellen. Ik ga voor speelstijl en de manier waarop wij normaal gesproken tegenstanders kunnen verslaan. We hebben wel op corners geoefend, om die reden. We hebben zelfs een variant. Of die eruit komt, zullen we moeten afwachten."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden