Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van de Looi: we staan voor een geweldige uitdaging

Bondscoach Van de Looi: we staan voor een geweldige uitdaging

BOEDAPEST (ANP) - Erwin van de Looi vindt het niet gek dat Jong Frankrijk maandag in de kwartfinale tegen Jong Oranje op het Europees kampioenschap als favoriet wordt gezien. "Ik begrijp het wel als je kijkt naar de namen die zij op papier zetten. In vergelijking met de groepsfase in maart zijn ze er nog iets sterker op geworden. We staan voor een geweldige uitdaging", zei de bondscoach van Jong Oranje zondag in Boedapest.

"Vooraf waren ze al één van de favorieten voor de Europese titel", aldus Van de Looi. "Jules Koundé is weggevallen maar daar zijn een aantal spelers voor teruggekomen. Bij ons is het net andersom gegaan. Het Nederlands elftal heeft een paar jongens meegenomen die de vorige keer bij ons waren en we zijn nog een paar geblesseerde spelers onderweg verloren helaas. Maar ik denk dat wij al met al ook maandag met een prima, strijdbare ploeg het veld opkomen. Wie dan de favoriet is? Dat werkt ook niet altijd zo. We gaan er gewoon voor. Favoriet of niet. We gaan gewoon een lekkere wedstrijd spelen en hebben er enorm veel zin in."

Van de Looi moest aanvoerder Teun Koopmeiners en aanvaller Cody Gakpo afstaan aan bondscoach Frank de Boer. Aanvallers Noa Lang en Brian Brobbey zijn er in Boedapest wegens blessures niet bij. Van de Looi moest afgelopen week ook wat nieuwe spelers inpassen. "Daardoor was het af en toe wat rommelig. De laatste drie, vier dagen hebben we uitstekend met elkaar gewerkt. Het is duidelijk wat we willen. Hoe we het willen, wat we gaan doen. Waar onze mogelijkheden liggen en waar we op moeten letten."

4-2-2-2-systeem

In de groepsfase speelde Jong Oranje vaak in een 4-2-2-2-systeem, net zoals trainer Roger Schmidt afgelopen seizoen bij PSV deed. Tegen de sterke Fransen is het wellicht een optie voor de Nederlandse beloften om iets defensiever te starten. Van de Looi: "Je kent ons, je weet hoe we spelen. Het is een beetje reageren op de tegenstander, wat de tegenstander doet. Hoe ze staan, waar wij denken dat we een overtal kunnen creëren. Dat zal morgen niet anders zijn. We hebben ze goed bekeken."

Frankrijk heeft meerdere kwaliteiten, weet Van de Looi. "We moeten als team agressief druk zetten zoals we dat altijd doen. Ik denk dat het misschien nog wel belangrijker is dat we aan de bal goed zijn. In de poulefase hadden we dat alleen in de laatste poulefase goed voor elkaar. Tegen Frankrijk moeten we dat wel goed doen, anders komen we moeilijk aan het voetballen toe. Dan zullen we veel in duel komen en dan breng je de Fransen in hun kracht."

Meer uit Voetbal

PSV mist Veerman tegen FC Groningen door bovenbeenklachten

EINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.

24 minuten geleden
Oranje-international Simons mag bij goed bod weg bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.

3 uur geleden
Recordaantal voetbalwedstrijden voor Braziliaanse doelman Fábio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.

4 uur geleden
Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

16 uur geleden
Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

19 uur geleden
NEC legt middenvelder Proper vast tot medio 2027

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.

20 uur geleden
Pröpper biedt PSV-spits Pléa excuses aan na ongelukkige tackle

ENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.

1 dag geleden