Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van de Looi kiest 22 nieuwelingen bij Jong Oranje

Bondscoach Van de Looi kiest 22 nieuwelingen bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - De voorlopige selectie van Jong Oranje voor de start van de kwalificatie van het Europees kampioenschap van 2023 telt veel nieuwelingen. 22 van de 32 spelers zaten nog niet eerder in de voorlopige groep van bondscoach Erwin van de Looi, die begin juni bij het vorige EK met Jong Oranje in de halve eindstrijd strandde.

Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Myron Boadu (AS Monaco), Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen), Kjell Scherpen (Brighton & Hove Albion), Ludovit Reis (Hamburger SV), Sven Botman (Lille) en Brian Brobbey (RB Leipzig) maakten tijdens het EK deel uit van de selectie en zijn nu weer geselecteerd. De overige spelers waren er in Hongarije niet bij.

Het EK van 2023 is in Georgië en Roemenië. Jong Oranje begint de kwalificatie dinsdag 7 september met een thuiswedstrijd tegen Jong Moldavië. Zwitserland, Bulgarije, Wales en Gibraltar zijn de andere tegenstanders van de Nederlandse beloften.

"We beginnen met een nieuwe lichting van spelers die na 1 januari 2000 geboren zijn en hebben hiervoor afscheid moeten nemen van een generatie spelers. De vorige EK-kwalificatiereeks is zeer succesvol verlopen en hierdoor waren we voor het eerst sinds 2013 ook weer op het EK. Dit smaakt natuurlijk naar meer en we gaan er met deze nieuwe lichting ook alles aan doen om dit voor elkaar te boksen", stelt Van de Looi, die vrijdag 27 augustus zijn definitieve selectie van 23 spelers bekendmaakt.

Voorlopige selectie Jong Oranje: Vincente Besuijen (ADO Den Haag), Calvin Raatsie (Ajax), Jay Gorter (Ajax), Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Kenneth Taylor (Ajax), Myron Boadu (AS Monaco), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Mitchel Bakker (Bayer 04 Leverkusen), Sydney van Hooijdonk (Bologna FC 1909), Immanuel Pherai (Borussia Dortmund), Kjell Scherpen (Brighton & Hove Albion), Ian Maatsen (Coventry City FC), Daniël van Kaam (FC Groningen), Neraysho Kasanwirjo (FC Groningen), Jayden Oosterwolde (FC Twente), Fabian de Keijzer (FC Utrecht), Quinten Timber (FC Utrecht), Micky van de Ven (FC Volendam), Ramon Hendriks (Feyenoord), Wouter Burger (Feyenoord), Ludovit Reis (Hamburger SV), Daishawn Redan (Hertha BSC), Sven Botman (Lille OSC), Sepp van den Berg (Preston North End FC), Fodé Fofana (PSV), Brian Brobbey (RB Leipzig), Bart Verbruggen (RSC Anderlecht), Joshua Zirkzee (RSC Anderlecht), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Kenzo Goudmijn (Sparta Rotterdam), Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim) en Ki-Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers FC).

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

12 uur geleden
Miedema blinkt dankzij hervonden plezier weer uit bij Oranje

WAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.

13 uur geleden
Van Gaal pleit voor strengere regels en handhaving

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."

13 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.

13 uur geleden
Bayer Leverkusen wint bij Borussia Dortmund in Duitse beker

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.

13 uur geleden
Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

14 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

14 uur geleden