Bondscoach Van de Looi kiest 22 nieuwelingen bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - De voorlopige selectie van Jong Oranje voor de start van de kwalificatie van het Europees kampioenschap van 2023 telt veel nieuwelingen. 22 van de 32 spelers zaten nog niet eerder in de voorlopige groep van bondscoach Erwin van de Looi, die begin juni bij het vorige EK met Jong Oranje in de halve eindstrijd strandde.
Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Myron Boadu (AS Monaco), Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen), Kjell Scherpen (Brighton & Hove Albion), Ludovit Reis (Hamburger SV), Sven Botman (Lille) en Brian Brobbey (RB Leipzig) maakten tijdens het EK deel uit van de selectie en zijn nu weer geselecteerd. De overige spelers waren er in Hongarije niet bij.
Het EK van 2023 is in Georgië en Roemenië. Jong Oranje begint de kwalificatie dinsdag 7 september met een thuiswedstrijd tegen Jong Moldavië. Zwitserland, Bulgarije, Wales en Gibraltar zijn de andere tegenstanders van de Nederlandse beloften.
"We beginnen met een nieuwe lichting van spelers die na 1 januari 2000 geboren zijn en hebben hiervoor afscheid moeten nemen van een generatie spelers. De vorige EK-kwalificatiereeks is zeer succesvol verlopen en hierdoor waren we voor het eerst sinds 2013 ook weer op het EK. Dit smaakt natuurlijk naar meer en we gaan er met deze nieuwe lichting ook alles aan doen om dit voor elkaar te boksen", stelt Van de Looi, die vrijdag 27 augustus zijn definitieve selectie van 23 spelers bekendmaakt.
Voorlopige selectie Jong Oranje: Vincente Besuijen (ADO Den Haag), Calvin Raatsie (Ajax), Jay Gorter (Ajax), Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Kenneth Taylor (Ajax), Myron Boadu (AS Monaco), Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen), Mitchel Bakker (Bayer 04 Leverkusen), Sydney van Hooijdonk (Bologna FC 1909), Immanuel Pherai (Borussia Dortmund), Kjell Scherpen (Brighton & Hove Albion), Ian Maatsen (Coventry City FC), Daniël van Kaam (FC Groningen), Neraysho Kasanwirjo (FC Groningen), Jayden Oosterwolde (FC Twente), Fabian de Keijzer (FC Utrecht), Quinten Timber (FC Utrecht), Micky van de Ven (FC Volendam), Ramon Hendriks (Feyenoord), Wouter Burger (Feyenoord), Ludovit Reis (Hamburger SV), Daishawn Redan (Hertha BSC), Sven Botman (Lille OSC), Sepp van den Berg (Preston North End FC), Fodé Fofana (PSV), Brian Brobbey (RB Leipzig), Bart Verbruggen (RSC Anderlecht), Joshua Zirkzee (RSC Anderlecht), Milan van Ewijk (sc Heerenveen), Kenzo Goudmijn (Sparta Rotterdam), Melayro Bogarde (TSG 1899 Hoffenheim) en Ki-Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers FC).
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
20 uur geleden