Bondscoach Van de Looi is voorzichtig met PSV'er Gakpo
BOEDAPEST (ANP) - PSV'er Cody Gakpo zal bij het Europees kampioenschap in Hongarije niet alle groepswedstrijden meedoen bij Jong Oranje. De buitenspeler van PSV is pas net hersteld van een blessure die hij januari in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam opliep.
"Cody heeft de laatste twee competitiewedstrijden steeds maar een helft meegedaan bij PSV", aldus bondscoach Erwin van de Looi in aanloop naar de confrontatie met Jong Roemenië van woensdag. "Drie wedstrijden in zeven dagen is dan teveel."
De trainer is niet alleen voorzichtig met Gakpo. Van de Looi liet blijken het sowieso niet verstandig te vinden om drie complete wedstrijden in zeven dagen tijd te spelen. "Daar zit de crux, we gaan er nog eens goed over nadenken."
Ambitie
Na Roemenië volgen nog confrontaties met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (volgende week dinsdag). Jong Oranje moet bij de eerste twee landen eindigen om de kwartfinales te halen. Het ligt voor de hand dat Van de Looi tegen de sterke Duitsers met zijn sterkste elftal wil starten.
Van de Looi merkt dat zijn spelers het helemaal geen probleem vinden om veel te voetballen. "Ik ben fit hè, trainer. Dat krijg ik vaak te horen deze dagen van de jongens", aldus Van de Looi. "Dat is mooi om te zien, maar we moeten ook verstandig zijn. Iedereen is gretig om naar Jong Oranje te komen, we hebben met Jurriën Timber ook maar één afmelding gehad. En dat komt omdat hij ziek is. Met de ambitie van deze groep is nooit iets mis geweest."
Mooi podium
Jong Oranje eindigde in de kwalificatiepoule overtuigend als eerste en wil nu ook op het EK meedoen voor de eerste prijs. "Als je zegt topfavoriet, dan ga je wel heel hard. Maar we hebben de lat zeker hoog gelegd, dat vind ik niet meer dan normaal. Volgens mij moet je altijd voor het hoogste gaan."
Het EK wordt gespeeld zonder publiek. Zijn spelers motiveren, is volgens Van de Looi niet nodig. Om het belang van het toernooi toch nog een beetje kracht bij te zetten, heeft hij de voetballers gewezen op het verleden. "Dit is een mooi podium. Aan het jeugd-EK hebben grote spelers meegedaan en grote spelers hebben het toernooi ook gewonnen. Voor ons is het eerst zaak de kwartfinales te halen."
Jong Oranje speelt de drie pouleduels op dezelfde dagen als het Nederlands elftal, in de kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar, tegen Turkije, Letland en Gibraltar. Van de Looi: "Dat is voor ons wel leuk, nu krijgen we nog meer aandacht. Hopelijk kunnen we de mensen drie mooie Nederlandse voetbalavonden bezorgen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
11 uur geleden