Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Van de Looi is voorzichtig met PSV'er Gakpo

Bondscoach Van de Looi is voorzichtig met PSV'er Gakpo

BOEDAPEST (ANP) - PSV'er Cody Gakpo zal bij het Europees kampioenschap in Hongarije niet alle groepswedstrijden meedoen bij Jong Oranje. De buitenspeler van PSV is pas net hersteld van een blessure die hij januari in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam opliep.

"Cody heeft de laatste twee competitiewedstrijden steeds maar een helft meegedaan bij PSV", aldus bondscoach Erwin van de Looi in aanloop naar de confrontatie met Jong Roemenië van woensdag. "Drie wedstrijden in zeven dagen is dan teveel."

De trainer is niet alleen voorzichtig met Gakpo. Van de Looi liet blijken het sowieso niet verstandig te vinden om drie complete wedstrijden in zeven dagen tijd te spelen. "Daar zit de crux, we gaan er nog eens goed over nadenken."

Ambitie

Na Roemenië volgen nog confrontaties met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (volgende week dinsdag). Jong Oranje moet bij de eerste twee landen eindigen om de kwartfinales te halen. Het ligt voor de hand dat Van de Looi tegen de sterke Duitsers met zijn sterkste elftal wil starten.

Van de Looi merkt dat zijn spelers het helemaal geen probleem vinden om veel te voetballen. "Ik ben fit hè, trainer. Dat krijg ik vaak te horen deze dagen van de jongens", aldus Van de Looi. "Dat is mooi om te zien, maar we moeten ook verstandig zijn. Iedereen is gretig om naar Jong Oranje te komen, we hebben met Jurriën Timber ook maar één afmelding gehad. En dat komt omdat hij ziek is. Met de ambitie van deze groep is nooit iets mis geweest."

Mooi podium

Jong Oranje eindigde in de kwalificatiepoule overtuigend als eerste en wil nu ook op het EK meedoen voor de eerste prijs. "Als je zegt topfavoriet, dan ga je wel heel hard. Maar we hebben de lat zeker hoog gelegd, dat vind ik niet meer dan normaal. Volgens mij moet je altijd voor het hoogste gaan."

Het EK wordt gespeeld zonder publiek. Zijn spelers motiveren, is volgens Van de Looi niet nodig. Om het belang van het toernooi toch nog een beetje kracht bij te zetten, heeft hij de voetballers gewezen op het verleden. "Dit is een mooi podium. Aan het jeugd-EK hebben grote spelers meegedaan en grote spelers hebben het toernooi ook gewonnen. Voor ons is het eerst zaak de kwartfinales te halen."

Jong Oranje speelt de drie pouleduels op dezelfde dagen als het Nederlands elftal, in de kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar, tegen Turkije, Letland en Gibraltar. Van de Looi: "Dat is voor ons wel leuk, nu krijgen we nog meer aandacht. Hopelijk kunnen we de mensen drie mooie Nederlandse voetbalavonden bezorgen."

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

3 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

5 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

5 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

6 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

10 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

17 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

17 uur geleden