Bondscoach Van de Looi is voorzichtig met PSV'er Gakpo
BOEDAPEST (ANP) - PSV'er Cody Gakpo zal bij het Europees kampioenschap in Hongarije niet alle groepswedstrijden meedoen bij Jong Oranje. De buitenspeler van PSV is pas net hersteld van een blessure die hij januari in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam opliep.
"Cody heeft de laatste twee competitiewedstrijden steeds maar een helft meegedaan bij PSV", aldus bondscoach Erwin van de Looi in aanloop naar de confrontatie met Jong Roemenië van woensdag. "Drie wedstrijden in zeven dagen is dan teveel."
De trainer is niet alleen voorzichtig met Gakpo. Van de Looi liet blijken het sowieso niet verstandig te vinden om drie complete wedstrijden in zeven dagen tijd te spelen. "Daar zit de crux, we gaan er nog eens goed over nadenken."
Ambitie
Na Roemenië volgen nog confrontaties met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (volgende week dinsdag). Jong Oranje moet bij de eerste twee landen eindigen om de kwartfinales te halen. Het ligt voor de hand dat Van de Looi tegen de sterke Duitsers met zijn sterkste elftal wil starten.
Van de Looi merkt dat zijn spelers het helemaal geen probleem vinden om veel te voetballen. "Ik ben fit hè, trainer. Dat krijg ik vaak te horen deze dagen van de jongens", aldus Van de Looi. "Dat is mooi om te zien, maar we moeten ook verstandig zijn. Iedereen is gretig om naar Jong Oranje te komen, we hebben met Jurriën Timber ook maar één afmelding gehad. En dat komt omdat hij ziek is. Met de ambitie van deze groep is nooit iets mis geweest."
Mooi podium
Jong Oranje eindigde in de kwalificatiepoule overtuigend als eerste en wil nu ook op het EK meedoen voor de eerste prijs. "Als je zegt topfavoriet, dan ga je wel heel hard. Maar we hebben de lat zeker hoog gelegd, dat vind ik niet meer dan normaal. Volgens mij moet je altijd voor het hoogste gaan."
Het EK wordt gespeeld zonder publiek. Zijn spelers motiveren, is volgens Van de Looi niet nodig. Om het belang van het toernooi toch nog een beetje kracht bij te zetten, heeft hij de voetballers gewezen op het verleden. "Dit is een mooi podium. Aan het jeugd-EK hebben grote spelers meegedaan en grote spelers hebben het toernooi ook gewonnen. Voor ons is het eerst zaak de kwartfinales te halen."
Jong Oranje speelt de drie pouleduels op dezelfde dagen als het Nederlands elftal, in de kwalificatie voor het WK van 2022 in Qatar, tegen Turkije, Letland en Gibraltar. Van de Looi: "Dat is voor ons wel leuk, nu krijgen we nog meer aandacht. Hopelijk kunnen we de mensen drie mooie Nederlandse voetbalavonden bezorgen."
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
14 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
21 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 dag geleden