Bondscoach Uruguay passeert Suárez en Cavani voor WK-kwalificatie
MONTEVIDEO (ANP) - De Uruguayaanse bondscoach Marcelo Bielsa heeft voor de komende twee WK-kwalificatieduels van zijn land geen beroep gedaan op twee grote sterren op leeftijd. Zowel Luis Suárez als Edson Cavani kreeg geen oproep voor de wedstrijden tegen Chili (vrijdag) en Ecuador (volgende week dinsdag).
De 36-jarige Suárez voetbalt nu voor het Braziliaanse Gremio Porto Alegre, terwijl zijn leeftijdsgenoot Cavani in de Argentijnse competitie uitkomt voor Boca Juniors. De twee aanvallers zijn de topscorers aller tijden van Uruguay, met respectievelijk 68 en 58 doelpunten.
Suárez en Cavani waren op vier WK's van de partij. De kwalificatie voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint voor de Zuid-Amerikaanse landen komende week.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
36 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
37 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden