Bondscoach Turkije ziet kansen tegen het Nederlands elftal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Senol Günes heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de uitwedstrijd van zijn Turkse nationale voetbalploeg tegen het Nederlands elftal. ΅We hebben de touwtjes in handen", zei hij tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Wij staan bovenaan."
Turkije verdedigt dinsdagavond een voorsprong van 1 punt op het Nederlands elftal. Voor Oranje is het belangrijk om de macht te grijpen in groep G van de WK-kwalificatie. In dat geval houdt de ploeg van bondscoach Louis van Gaal rechtstreekse kwalificatie voor de mondiale eindronde in eigen hand.
Want alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Het Nederlands elftal eindigt de poulefase in oktober en november met wedstrijden tegen Letland, Gibraltar, Montenegro en Noorwegen.
Onder druk
Bondscoach Günel staat onder druk in Turkije na drie verloren groepswedstrijden op het EK en het gelijkspel van woensdag tegen Montenegro (2-2) in de WK-kwalificatie. Ook de winst van zaterdag op Gibraltar (3-0) had volgens zijn criticasters hoger mogen uitvallen.
Turkije verspeelde in maart ook al 2 punten tegen Letland (3-3). "Als je 4 punten verliest tegen Letland en Montenegro krijg je kritiek", besefte Günes. "Maar we hebben ook met 4-2 van het Nederlands elftal gewonnen en Noorwegen hebben we met 3-0 verslagen. Laten we daar vertrouwen van krijgen. We staan nog steeds bovenaan."
Günes wilde zijn basisformatie voor het duel met het Nederlands elftal niet prijsgeven. Feyenoorder Orkun Kökçü mocht vorige week invallen tegen Montenegro en had zaterdag een basisplaats tegen Gibraltar. Halil Dervişoğlu, geboren in Rotterdam, mocht zaterdag invallen tegen Gibraltar en opende de score.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
1 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
16 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
17 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
18 uur geleden