Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Turkije ziet kansen tegen het Nederlands elftal

Bondscoach Turkije ziet kansen tegen het Nederlands elftal

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Senol Günes heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de uitwedstrijd van zijn Turkse nationale voetbalploeg tegen het Nederlands elftal. ΅We hebben de touwtjes in handen", zei hij tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Wij staan bovenaan."

Turkije verdedigt dinsdagavond een voorsprong van 1 punt op het Nederlands elftal. Voor Oranje is het belangrijk om de macht te grijpen in groep G van de WK-kwalificatie. In dat geval houdt de ploeg van bondscoach Louis van Gaal rechtstreekse kwalificatie voor de mondiale eindronde in eigen hand.

Want alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Het Nederlands elftal eindigt de poulefase in oktober en november met wedstrijden tegen Letland, Gibraltar, Montenegro en Noorwegen.

Onder druk

Bondscoach Günel staat onder druk in Turkije na drie verloren groepswedstrijden op het EK en het gelijkspel van woensdag tegen Montenegro (2-2) in de WK-kwalificatie. Ook de winst van zaterdag op Gibraltar (3-0) had volgens zijn criticasters hoger mogen uitvallen.

Turkije verspeelde in maart ook al 2 punten tegen Letland (3-3). "Als je 4 punten verliest tegen Letland en Montenegro krijg je kritiek", besefte Günes. "Maar we hebben ook met 4-2 van het Nederlands elftal gewonnen en Noorwegen hebben we met 3-0 verslagen. Laten we daar vertrouwen van krijgen. We staan nog steeds bovenaan."

Günes wilde zijn basisformatie voor het duel met het Nederlands elftal niet prijsgeven. Feyenoorder Orkun Kökçü mocht vorige week invallen tegen Montenegro en had zaterdag een basisplaats tegen Gibraltar. Halil Dervişoğlu, geboren in Rotterdam, mocht zaterdag invallen tegen Gibraltar en opende de score.

Meer uit Voetbal

Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

54 minuten geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

3 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

4 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

5 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

5 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

8 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

17 uur geleden