Bondscoach Turkije ziet kansen tegen het Nederlands elftal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Senol Günes heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de uitwedstrijd van zijn Turkse nationale voetbalploeg tegen het Nederlands elftal. ΅We hebben de touwtjes in handen", zei hij tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA. "Wij staan bovenaan."
Turkije verdedigt dinsdagavond een voorsprong van 1 punt op het Nederlands elftal. Voor Oranje is het belangrijk om de macht te grijpen in groep G van de WK-kwalificatie. In dat geval houdt de ploeg van bondscoach Louis van Gaal rechtstreekse kwalificatie voor de mondiale eindronde in eigen hand.
Want alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Het Nederlands elftal eindigt de poulefase in oktober en november met wedstrijden tegen Letland, Gibraltar, Montenegro en Noorwegen.
Onder druk
Bondscoach Günel staat onder druk in Turkije na drie verloren groepswedstrijden op het EK en het gelijkspel van woensdag tegen Montenegro (2-2) in de WK-kwalificatie. Ook de winst van zaterdag op Gibraltar (3-0) had volgens zijn criticasters hoger mogen uitvallen.
Turkije verspeelde in maart ook al 2 punten tegen Letland (3-3). "Als je 4 punten verliest tegen Letland en Montenegro krijg je kritiek", besefte Günes. "Maar we hebben ook met 4-2 van het Nederlands elftal gewonnen en Noorwegen hebben we met 3-0 verslagen. Laten we daar vertrouwen van krijgen. We staan nog steeds bovenaan."
Günes wilde zijn basisformatie voor het duel met het Nederlands elftal niet prijsgeven. Feyenoorder Orkun Kökçü mocht vorige week invallen tegen Montenegro en had zaterdag een basisplaats tegen Gibraltar. Halil Dervişoğlu, geboren in Rotterdam, mocht zaterdag invallen tegen Gibraltar en opende de score.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden