Bondscoach Tsjechen: Oranje favoriet, maar we kunnen ze verrassen
BOEDAPEST (ANP) - De Tsjechische bondscoach Jaroslav Silhavy vindt dat het Nederlands elftal zondag favoriet is in de achtste finales van het EK. "Maar we kunnen een moeilijke tegenstander voor ze zijn en ze verrassen. Het is maar één wedstrijd", vertelde hij zaterdag in Boedapest.
Oranje maakte in de groepsfase op Silhavy een vrij sterke indruk. "Als ze de bal veroveren, schakelen ze snel over op de aanval. En bij balverlies zet Oranje heel snel druk", aldus de trainer. "Wij zullen als een team moeten opereren en samen moeten werken vanaf het begin. We moeten ze bedreigen vanuit de counter. We zullen onze beste spel moeten laten zien, anders zullen we het niet redden."
Aanvoerder Vladimir Darida vindt Georginio Wijnaldum de uitblinker bij het Nederlands elftal. "Hij is een heel gevaarlijke speler, die het spel kan maken of breken", vertelde de middenvelder, die een lichte blessure heeft en zondag pas weet of hij mee kan doen.
Vertraging
De voorbereiding van de Tsjechen was niet ideaal. Vanwege technische problemen met het vliegtuig, reisde de selectie later naar Boedapest. De training in het stadion werd vervangen door een oefensessie in Praag.
Silhavy maakte er zaterdagavond niet zo'n punt van. "Het was een kleine aanpassing die we moesten doen. We hebben er adequaat op gereageerd en snel een oplossing gevonden. We hebben alles gedaan wat we konden."
In de groepsfase van het EK van 2004 verloor Oranje, na een vroege voorsprong van 2-0, met 2-3 van Tsjechië. Een vergelijking vond Silhavy zinloos. "Toen startten we als een van de voorzichtige kanshebbers, in dit toernooi zijn we de underdog."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
33 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
5 uur geleden