Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach 't Hoen kijkt uit naar duel met Spaanse honkballers

Bondscoach 't Hoen kijkt uit naar duel met Spaanse honkballers

ROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Evert-Jan 't Hoen (49) kijkt uit naar een nieuwe confrontatie op het EK honkbal tegen Spanje. Het Koninkrijksteam wil op vrijdag in Rotterdam revanche nemen voor de verloren halve eindstrijd in 2023. "Twee jaar geleden verloren we op een ongelukkige manier van Spanje", verzuchtte 't Hoen na de 3-1-overwinning van Oranje op Kroatië. "We willen ongeacht de tegenstander van iedereen winnen. Dus ook van Spanje."

Voor 't Hoen is de Europese titel het doel van dit EK in eigen land. "Alleen de titel telt", aldus de bondscoach, die in het verleden ook uitkwam voor Oranje. Volgens 't Hoen is het huidige Koninkrijksteam één van de beste teams ooit op een EK. "Het is een heel solide team. Er zitten ook honkballers op de bank die heel erg goed zijn, maar niet aan spelen toekomen. Die breedte maakt de selectie ook zo sterk", stelde de oud-honkballer in het Familiestadion.

Volgens 't Hoen is de tijd voorbij dat Nederland een abonnement had op de Europese titel honkbal. "Nee, dat is allang niet meer zo. Het EK wordt om de twee jaar gehouden en ik zie de andere landen in Europa steeds sterker worden", zei de bondscoach, die sinds april 2018 de leiding over het nationale team heeft. "Kijk maar eens naar dit EK. Kroatië heeft gewoon een sterk team. Daar doen ook oud-spelers uit de Amerikaanse Major League aan mee. En andere deelnemers als Groot-Brittannië, Tsjechië, Duitsland en Spanje maken ook een ontwikkeling door."

Volle bak

Bondscoach 't Hoen hoopt vrijdag op een volle bak in Rotterdam. "Zoveel kansen krijgen de honkballiefhebbers niet om zo'n sterk team te zien spelen. Het zou mooi zijn als er veel mensen komen kijken."

Nederland is 24 keer Europees kampioen geworden.

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

4 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

8 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

9 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

10 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

11 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

14 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden