
Bondscoach springruiters hoopt op faire proef in finale
TOKIO (ANP) - Bondscoach Rob Ehrens van de springruiters was tevreden over het olympische optreden van alle Nederlandse combinaties in de kwalificaties voor de individuele finale. Marc Houtzager en Maikel van der Vleuten plaatsten zich voor de finale, Willem Greve haalde met 4 strafpunten de finale niet.
De bondscoach verwacht voor de finale een heel andere proef. "Je wil geen 15 ruiters in de barrage, ik hoop een faire proef zodat het niet ten koste gaat van de paarden. En ook omdat we nog een landenwedstrijd voor de boeg hebben."
"Voor vandaag ben ik heel tevreden over de wijze van springen van alle Nederlandse paarden", zei Ehrens. "Jammer van de springfout van Willem, Zypria sprong heel goed. Natuurlijk kun je bij een fout altijd je hand in eigen boezem steken, het is ook goed dat een ruiter dat doet. Marc maakte het even spannend met naar hindernis 1 rijden. De merrie was scherp en geladen, maar sprong een magistrale ronde. Maikel was in het begin wat aan het zoeken naar ritme. Halverwege het parcours sprong Beauville zonder twijfel en weer loepzuiver zoals we dat van hem kennen."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is het raceweekend van de Grote Prijs van Spanje begonnen met een tweede tijd in de eerste vrije training. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull alleen langzamer dan de Brit Lando Norris in de McLaren.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende in twee sets af met Olga Danilovic uit Servië: 6-2 6-3. Na een uur en 21 minuten benutte ze haar tweede matchpoint.
1 uur geledenDEINZE (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk heeft donderdag bij een valpartij een breuk in haar rechterschouder opgelopen. De 38-jarige Nederlandse hoeft geen operatie te ondergaan. Dat maakte haar ploeg Lidl-Trek vrijdag in een korte medische update bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz keert volgend jaar terug naar het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat maakte de organisatie vrijdag bekend. De 22-jarige Spanjaard veroverde in februari de titel tijdens zijn debuut in Ahoy.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks mogen blijven hopen op een finaleplaats in de Amerikaanse profcompetitie NBA. De tweevoudig kampioen won in New York de vijfde wedstrijd tegen Indiana Pacers in de play-offs van de Eastern Conference met 111-94. De formatie uit Indianapolis heeft nog wel een 3-2-voorsprong in de best-of-seven serie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Luke Humphries heeft de Premier League of Darts gewonnen. De 30-jarige Engelsman was in Londen in de finale met 11-8 te sterk voor zijn landgenoot Luke Littler.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Turners Casimir Schmidt en Elijah Faverus zijn bij de EK in het Duitse Leipzig respectievelijk op de achtste en elfde plek geëindigd in de meerkampfinale. De 29-jarige Schmidt turnde 80,098 punten bij elkaar, debutant Faverus (18) kwam tot 79,265 punten. Adem Asil uit Turkije kroonde zich tot Europees meerkampkampioen. De Turk zette een totaal van 82,398 punten neer.
16 uur geleden