Bondscoach Spanje vindt resultaat tegen Georgië 'bedrieglijk'
KEULEN (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje meent dat de overwinning op Georgië (4-1) in de achtste finale van het EK in Duitsland nog ruimer had kunnen uitvallen. "Het resultaat is bedrieglijk omdat het ook 8-1 of 9-1 had kunnen zijn", zei de 63-jarige coach.
"We zijn erg blij omdat we weten wat er nodig is om hier te komen, dat blijkt wel uit wat de andere ploegen hebben meegemaakt", verklaarde De la Fuente op de Spaanse televisie. "Zij kwamen niet tot een schot tussen de palen en wij benutten onze kansen, dus we zijn heel blij."
Spanje keek in Keulen al snel tegen een achterstand aan door een eigen doelpunt van Robin Le Normand. Rodri bracht Spanje voor rust weer langszij, voordat Fabián Ruiz, Nico Williams en Dani Olmo in de tweede helft het ticket voor de kwartfinales veiligstelden.
Spanje speelt vrijdag tegen gastland Duitsland om een plaats in de halve finales. "Eerst moeten we herstellen", wist De la Fuente. "Tegen Duitsland moeten we ons zelf zijn, we moeten van het voetbal blijven genieten. We moeten dan ons beste spel laten zien, er is geen andere manier."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
7 uur geleden