Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Spanje ontwijkt vragen over veelbesproken kus

Bondscoach Spanje ontwijkt vragen over veelbesproken kus

TBILISI (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van de Spaanse voetballers heeft vragen over de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales ontweken tijdens een persbijeenkomst in Tbilisi, waar Spanje vrijdag Georgië treft in de EK-kwalificatie. De kus van Rubiales vol op de mond van speelster Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale houdt de gemoederen in Spanje al weken bezig.

"We hebben een heel belangrijke wedstrijd. We moeten winnen met het oog op kwalificatie voor het EK en daar alleen zijn we op gefocust", zei De La Fuente. Hij wilde niet zeggen of het kusschandaal de spelers niet te zeer afleidt en gaf geen antwoord op de vraag wat hij vond van het ontslag van Jorge Vilda als bondscoach van de vrouwen. "Ik wil dat we het tegen Georgië goed genoeg doen om te winnen."

De Spaanse middenvelder Rodri gaf aan dat de internationals het wel met De la Fuente hebben gehad over de veelbesproken kus. "Het eerste wat we deden was bij elkaar komen om te praten over de situatie en onze verantwoordelijkheid te nemen om als mannenteam ons uit te drukken. De coach gaf zijn eigen uitleg. Het is een onplezierige situatie waarin we ons allemaal bevinden", aldus de middenvelder van Manchester City.

De la Fuente lag zelf ook onder vuur omdat hij zou hebben geklapt voor Rubiales toen deze kort na de eerste commotie zei dat hij niet zou opstappen. Hermoso diende dinsdag een strafklacht in bij het Openbaar Ministerie tegen Rubiales. De inmiddels geschorste voorzitter kan nu worden vervolgd voor aanranding.

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

3 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

16 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

16 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

16 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

17 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

18 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

18 uur geleden