Bondscoach: Spaanse voetballers moeten imagoschade herstellen
MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente vindt dat het nationale team de plicht heeft de imagoschade van het Spaanse voetbal te herstellen. Hij zei dat naar aanleiding van het corruptieschandaal bij de Spaanse bond.
De politie deed donderdag invallen in het hoofdkantoor van de Spaanse bond en in het appartement van voormalig voorzitter Luis Rubiales. De vermeende corruptie loopt in de miljoenen euro's.
"Niemand had dit verwacht. Het is niet fraai allemaal, heel triest zelfs", zei De la Fuente. "Het mag geen invloed hebben op ons werk, maar we leven niet buiten de realiteit. Door goede wedstrijden te spelen, kunnen we de naam van het Spaanse voetbal zuiveren. Die verantwoordelijkheid rust bij ons."
De Spaanse voetballers spelen vrijdag tegen Colombia en dinsdag tegen Braziliƫ. Het gaat om oefeninterlands.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
1 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
1 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
4 uur geleden