Bondscoach: Spaanse voetballers moeten imagoschade herstellen
MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente vindt dat het nationale team de plicht heeft de imagoschade van het Spaanse voetbal te herstellen. Hij zei dat naar aanleiding van het corruptieschandaal bij de Spaanse bond.
De politie deed donderdag invallen in het hoofdkantoor van de Spaanse bond en in het appartement van voormalig voorzitter Luis Rubiales. De vermeende corruptie loopt in de miljoenen euro's.
"Niemand had dit verwacht. Het is niet fraai allemaal, heel triest zelfs", zei De la Fuente. "Het mag geen invloed hebben op ons werk, maar we leven niet buiten de realiteit. Door goede wedstrijden te spelen, kunnen we de naam van het Spaanse voetbal zuiveren. Die verantwoordelijkheid rust bij ons."
De Spaanse voetballers spelen vrijdag tegen Colombia en dinsdag tegen Brazilië. Het gaat om oefeninterlands.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
6 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
8 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
9 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
18 uur geleden