Bondscoach Southgate wil Engelse dromen laten uitkomen in finale
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland hoopt zondag in de finale van het EK voetbal de dromen van zijn ploeg te laten uitkomen. "Ik geloof niet in sprookjes, maar ik geloof wel in dromen", zei de 53-jarige coach een dag voor de eindstrijd tegen Spanje.
Southgate, die de beschikking heeft over een fitte selectie, verklaarde dat hij zijn spelers beelden had getoond van Engelse supporters die in het verleden successen vierden van rugby- en cricketteams. "Als je dromen wil verwezenlijken, dan wil je een duidelijk beeld hebben van wat je aan het einde ervan ziet", legde Southgate uit tijdens een persconferentie.
Ook voor aanvoerder Harry Kane zou het winnen van de finale "alles betekenen". De topscorer aller tijden van Engeland weet ook dat het voor de Engelse fans "iets heel erg speciaals zou zijn om dit historische moment mee te kunnen maken".
Mentaliteit
England won tot op heden één eindtoernooi, het WK van 1966 in eigen land, maar was er de laatste jaren een paar keer dichtbij. De ploeg werd in de halve finale van het WK in 2018 na een verlenging uitgeschakeld door Kroatië en verloor op het EK in 2021 na strafschoppen de finale tegen Italië. "Velen van ons waren er kapot van na deze finale", zei Kane. "Het zegt veel over de mentaliteit van het team. Ik ben blij dat we hier weer staan, uiteraard willen we nu het laatste stapje zetten."
Engeland bereikte de eindstrijd dankzij een late zege op het Nederlands elftal (2-1). Invaller Ollie Watkins tekende in de laatste minuut voor de winnende treffer. De finale tussen Engeland en Spanje in het Olympiastadion in Berlijn begint zondag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
22 uur geleden