Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Southgate wil Engelse dromen laten uitkomen in finale

Bondscoach Southgate wil Engelse dromen laten uitkomen in finale

BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland hoopt zondag in de finale van het EK voetbal de dromen van zijn ploeg te laten uitkomen. "Ik geloof niet in sprookjes, maar ik geloof wel in dromen", zei de 53-jarige coach een dag voor de eindstrijd tegen Spanje.

Southgate, die de beschikking heeft over een fitte selectie, verklaarde dat hij zijn spelers beelden had getoond van Engelse supporters die in het verleden successen vierden van rugby- en cricketteams. "Als je dromen wil verwezenlijken, dan wil je een duidelijk beeld hebben van wat je aan het einde ervan ziet", legde Southgate uit tijdens een persconferentie.

Ook voor aanvoerder Harry Kane zou het winnen van de finale "alles betekenen". De topscorer aller tijden van Engeland weet ook dat het voor de Engelse fans "iets heel erg speciaals zou zijn om dit historische moment mee te kunnen maken".

Mentaliteit

England won tot op heden één eindtoernooi, het WK van 1966 in eigen land, maar was er de laatste jaren een paar keer dichtbij. De ploeg werd in de halve finale van het WK in 2018 na een verlenging uitgeschakeld door Kroatië en verloor op het EK in 2021 na strafschoppen de finale tegen Italië. "Velen van ons waren er kapot van na deze finale", zei Kane. "Het zegt veel over de mentaliteit van het team. Ik ben blij dat we hier weer staan, uiteraard willen we nu het laatste stapje zetten."

Engeland bereikte de eindstrijd dankzij een late zege op het Nederlands elftal (2-1). Invaller Ollie Watkins tekende in de laatste minuut voor de winnende treffer. De finale tussen Engeland en Spanje in het Olympiastadion in Berlijn begint zondag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

1 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

1 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

1 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

1 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

5 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

5 uur geleden