Bondscoach Southgate wil Engelse dromen laten uitkomen in finale
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland hoopt zondag in de finale van het EK voetbal de dromen van zijn ploeg te laten uitkomen. "Ik geloof niet in sprookjes, maar ik geloof wel in dromen", zei de 53-jarige coach een dag voor de eindstrijd tegen Spanje.
Southgate, die de beschikking heeft over een fitte selectie, verklaarde dat hij zijn spelers beelden had getoond van Engelse supporters die in het verleden successen vierden van rugby- en cricketteams. "Als je dromen wil verwezenlijken, dan wil je een duidelijk beeld hebben van wat je aan het einde ervan ziet", legde Southgate uit tijdens een persconferentie.
Ook voor aanvoerder Harry Kane zou het winnen van de finale "alles betekenen". De topscorer aller tijden van Engeland weet ook dat het voor de Engelse fans "iets heel erg speciaals zou zijn om dit historische moment mee te kunnen maken".
Mentaliteit
England won tot op heden één eindtoernooi, het WK van 1966 in eigen land, maar was er de laatste jaren een paar keer dichtbij. De ploeg werd in de halve finale van het WK in 2018 na een verlenging uitgeschakeld door Kroatië en verloor op het EK in 2021 na strafschoppen de finale tegen Italië. "Velen van ons waren er kapot van na deze finale", zei Kane. "Het zegt veel over de mentaliteit van het team. Ik ben blij dat we hier weer staan, uiteraard willen we nu het laatste stapje zetten."
Engeland bereikte de eindstrijd dankzij een late zege op het Nederlands elftal (2-1). Invaller Ollie Watkins tekende in de laatste minuut voor de winnende treffer. De finale tussen Engeland en Spanje in het Olympiastadion in Berlijn begint zondag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
5 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
7 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
8 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
12 uur geleden