Bondscoach Southgate is trots op Engeland na zege op Oranje
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate is een tevreden bondscoach na de zege van Engeland op het Nederlands elftal (2-1) in de halve finale van het EK. "We verdienden het niet om op achterstand te komen", zei hij doelend op een prachtige treffer van Xavi Simons. "Maar daarna deden we zoveel goed dat ik erg tevreden ben."
"Ik denk dat het lang geleden is dat Engeland tegen zo'n sterke tegenstander zestig procent balbezit heeft gehad. Het is ook heel mooi dat onze invaller Ollie Watkins in de slotfase het winnende doelpunt heeft gemaakt. Hij heeft de afgelopen weken zo hard getraind en nu pakt hij direct zijn kans."
Southgate kreeg tijdens dit EK veel kritiek op het stroperige spel van Engeland. Teleurgestelde Britse fans bekogelden de bondscoach zelfs met bierbekers na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië (0-0). Maar op zijn prestaties met de nationale ploeg valt weinig af te dingen. Engeland haalde onder Southgate de halve finale van het WK van 2018 en strandde in de kwartfinale van het laatste WK in Qatar.
Southgate heeft zijn nationale ploeg nu voor het tweede EK op rij naar een finale geleid. "Zondag spelen we de finale tegen een fantastische ploeg", zei hij doelend op Spanje. "We gaan er weer voor knokken. Natuurlijk hebben we een kans."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
10 uur geleden