Bondscoach Southgate is trots op Engeland na zege op Oranje
DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate is een tevreden bondscoach na de zege van Engeland op het Nederlands elftal (2-1) in de halve finale van het EK. "We verdienden het niet om op achterstand te komen", zei hij doelend op een prachtige treffer van Xavi Simons. "Maar daarna deden we zoveel goed dat ik erg tevreden ben."
"Ik denk dat het lang geleden is dat Engeland tegen zo'n sterke tegenstander zestig procent balbezit heeft gehad. Het is ook heel mooi dat onze invaller Ollie Watkins in de slotfase het winnende doelpunt heeft gemaakt. Hij heeft de afgelopen weken zo hard getraind en nu pakt hij direct zijn kans."
Southgate kreeg tijdens dit EK veel kritiek op het stroperige spel van Engeland. Teleurgestelde Britse fans bekogelden de bondscoach zelfs met bierbekers na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië (0-0). Maar op zijn prestaties met de nationale ploeg valt weinig af te dingen. Engeland haalde onder Southgate de halve finale van het WK van 2018 en strandde in de kwartfinale van het laatste WK in Qatar.
Southgate heeft zijn nationale ploeg nu voor het tweede EK op rij naar een finale geleid. "Zondag spelen we de finale tegen een fantastische ploeg", zei hij doelend op Spanje. "We gaan er weer voor knokken. Natuurlijk hebben we een kans."
Meer uit Voetbal
LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
52 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
3 uur geleden