Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Southgate is trots op Engeland na zege op Oranje

Bondscoach Southgate is trots op Engeland na zege op Oranje

DORTMUND (ANP) - Gareth Southgate is een tevreden bondscoach na de zege van Engeland op het Nederlands elftal (2-1) in de halve finale van het EK. "We verdienden het niet om op achterstand te komen", zei hij doelend op een prachtige treffer van Xavi Simons. "Maar daarna deden we zoveel goed dat ik erg tevreden ben."

"Ik denk dat het lang geleden is dat Engeland tegen zo'n sterke tegenstander zestig procent balbezit heeft gehad. Het is ook heel mooi dat onze invaller Ollie Watkins in de slotfase het winnende doelpunt heeft gemaakt. Hij heeft de afgelopen weken zo hard getraind en nu pakt hij direct zijn kans."

Southgate kreeg tijdens dit EK veel kritiek op het stroperige spel van Engeland. Teleurgestelde Britse fans bekogelden de bondscoach zelfs met bierbekers na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië (0-0). Maar op zijn prestaties met de nationale ploeg valt weinig af te dingen. Engeland haalde onder Southgate de halve finale van het WK van 2018 en strandde in de kwartfinale van het laatste WK in Qatar.

Southgate heeft zijn nationale ploeg nu voor het tweede EK op rij naar een finale geleid. "Zondag spelen we de finale tegen een fantastische ploeg", zei hij doelend op Spanje. "We gaan er weer voor knokken. Natuurlijk hebben we een kans."

Meer uit Voetbal

AZ boekt bij Telstar eerste zege onder coach Echteld

VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.

29 minuten geleden
Go Ahead Eagles bevestigt vertrek spits Smit naar Stoke City

DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.

4 uur geleden
Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

15 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

15 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

15 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

16 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

16 uur geleden