Bondscoach Southgate: Engeland moet eerst normale niveau halen
LONDEN (ANP) - Engeland moet zondag volgens de statistieken een klein wonder verrichten op Wembley om Italië in de EK-finale te verslaan. Ga maar na: Engeland heeft bij een groot titeltoernooi nog nooit gewonnen van de 'Azzurri', die juist nu al 33 wedstrijden op rij ongeslagen zijn. Toch hoeft de wereldkampioen van 1966 volgens bondscoach Gareth Southgate niet boven zichzelf uit te stijgen om voor de eerste keer de Europese titel te veroveren.
"Het gaat erom dat we eerst ons normale niveau halen. Dat is de sleutel tot succes", betoogde Southgate. "Veel ploegen presteren uitgerekend in een finale ondermaats. Je moet gewoon doen waar je goed in bent. Mijn spelers beseffen dat."
Als Engeland speelt zoals in de laatste EK-duels, waaronder een fraaie zege op aartsrivaal Duitsland in de achtste finales (2-0), komt het goed volgens Southgate. "We willen de beker thuisbrengen. We staan in de finale en we spelen om te winnen."
De euforie in Engeland over het spel en de titelkansen voor zijn ploeg is Southgate niet ontgaan. "De waardering die het team nu krijgt, is fantastisch. We hebben brieven van de koningin en van de premier gekregen waarin ze ons veel succes wensen in de finale. De sfeer is momenteel buitengewoon, terwijl nog niet zo gek lang geleden de bevolking nogal apathisch reageerde op de nationale ploeg. Het is nu aan ons om dit EK een climax voor Engeland te geven."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
14 minuten geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
17 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
23 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden