Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach shorttrackers wil fitte Schulting nu weer zien racen

Bondscoach shorttrackers wil fitte Schulting nu weer zien racen

DRESDEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt bij de wereldbekerwedstrijd in Dresden, bijna elf maanden na haar laatste optreden op de WK in Seoul, haar internationale rentree. Bondscoach Niels Kerstholt ziet een dag voor de races fysiek een heel goede Schulting. "En ze heeft er zeker zin in", zegt hij vanuit Dresden.

De drievoudig olympisch kampioene stelde de start van haar seizoen eerder uit door oververmoeidheid en een trainingsongeluk, waarbij ze geblesseerd raakte aan haar rug. Schulting sloeg de EK in januari nog over en sluit aan voor de laatste twee wereldbekerweekenden in Dresden en het Poolse Gdansk. Het hoofddoel van de 26-jarige Friezin zijn de WK shorttrack die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam.

"Ze heeft echt een hoog niveau en de snelheid. Ze gaat hard en is fit", kijkt de bondscoach vooruit. "Nu moeten we zien dat het tactisch bij elkaar komt, maar dat je zo goed bent is een belangrijke voorwaarde."

Slopend jaar

Voor haar eerste races van het seizoen bouwt Kerstholt het stap voor stap op. Schulting start in Dresden op de 1500 meter en op een van de twee 1000 meters. "Dat zijn voor haar lekkere afstanden, die haar goed liggen. We laten haar ook niet alles rijden in de aflossingen, want dat levert toch mentale druk op."

Schulting gaf bij de WK in Zuid-Korea in maart vorig jaar in tranen aan dat het lichaam leeg was. Ze had daarvoor nog wel individueel goud op de 1500 meter en zilver op de 500 meter gewonnen en ook de wereldtitels met de aflossingsploegen. Maar een slopend jaar, met interne wissels binnen de Nederlandse ploeg én de druk om alles te willen winnen, leek haar te veel geworden. Daarnaast was ze ook nog eens besmet geraakt met het CMV-virus, zoals Schulting het zelf omschreef, "het broertje van Pfeiffer".

Punten

Voor Kerstholt is bij de rentree niet van belang dat Schulting meteen in de prijzen rijdt. "Als ze punten haalt voor de wereldbekerranking, zodat ze op de WK een betere loting heeft, is dat handig. Maar het heeft geen prioriteit. Het gaat vooral om wedstrijdsituaties en wedstrijdspanning die je niet in de training krijgt. Hoe hun je een tegenstander makkelijk voorbij, binnendoor of buitenom?", noemt hij als voorbeeld. "En hoe gaan de wissels met Canadezen en Zuid-Koreanen erbij in de relay."

De rentree van de succesvolste shorttrackster van Nederland is volgens Kerstholt geslaagd als ze voelt dat het weer haar 'ding' is. "Als we de messen goed hebben geslepen, als ze het gevoel heeft gekregen; ik kan dit, ik kan winnen. Ze hoeft niet daadwerkelijk te winnen, als ze het vertrouwen maar krijgt dat het kan."

Meer uit Sport

Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

23 minuten geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

1 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

3 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

4 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

5 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

19 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

21 uur geleden