Bondscoach shorttrackers wil fitte Schulting nu weer zien racen
DRESDEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt bij de wereldbekerwedstrijd in Dresden, bijna elf maanden na haar laatste optreden op de WK in Seoul, haar internationale rentree. Bondscoach Niels Kerstholt ziet een dag voor de races fysiek een heel goede Schulting. "En ze heeft er zeker zin in", zegt hij vanuit Dresden.
De drievoudig olympisch kampioene stelde de start van haar seizoen eerder uit door oververmoeidheid en een trainingsongeluk, waarbij ze geblesseerd raakte aan haar rug. Schulting sloeg de EK in januari nog over en sluit aan voor de laatste twee wereldbekerweekenden in Dresden en het Poolse Gdansk. Het hoofddoel van de 26-jarige Friezin zijn de WK shorttrack die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam.
"Ze heeft echt een hoog niveau en de snelheid. Ze gaat hard en is fit", kijkt de bondscoach vooruit. "Nu moeten we zien dat het tactisch bij elkaar komt, maar dat je zo goed bent is een belangrijke voorwaarde."
Slopend jaar
Voor haar eerste races van het seizoen bouwt Kerstholt het stap voor stap op. Schulting start in Dresden op de 1500 meter en op een van de twee 1000 meters. "Dat zijn voor haar lekkere afstanden, die haar goed liggen. We laten haar ook niet alles rijden in de aflossingen, want dat levert toch mentale druk op."
Schulting gaf bij de WK in Zuid-Korea in maart vorig jaar in tranen aan dat het lichaam leeg was. Ze had daarvoor nog wel individueel goud op de 1500 meter en zilver op de 500 meter gewonnen en ook de wereldtitels met de aflossingsploegen. Maar een slopend jaar, met interne wissels binnen de Nederlandse ploeg én de druk om alles te willen winnen, leek haar te veel geworden. Daarnaast was ze ook nog eens besmet geraakt met het CMV-virus, zoals Schulting het zelf omschreef, "het broertje van Pfeiffer".
Punten
Voor Kerstholt is bij de rentree niet van belang dat Schulting meteen in de prijzen rijdt. "Als ze punten haalt voor de wereldbekerranking, zodat ze op de WK een betere loting heeft, is dat handig. Maar het heeft geen prioriteit. Het gaat vooral om wedstrijdsituaties en wedstrijdspanning die je niet in de training krijgt. Hoe hun je een tegenstander makkelijk voorbij, binnendoor of buitenom?", noemt hij als voorbeeld. "En hoe gaan de wissels met Canadezen en Zuid-Koreanen erbij in de relay."
De rentree van de succesvolste shorttrackster van Nederland is volgens Kerstholt geslaagd als ze voelt dat het weer haar 'ding' is. "Als we de messen goed hebben geslepen, als ze het gevoel heeft gekregen; ik kan dit, ik kan winnen. Ze hoeft niet daadwerkelijk te winnen, als ze het vertrouwen maar krijgt dat het kan."
Meer uit Sport
GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
7 uur geleden