Bondscoach selecteert 18 handballers voor EK-kwalificatieduels
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson heeft achttien handballers geselecteerd voor de laatste EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje. De mannen nemen het op tegen België en Griekenland. Op woensdag 26 april staat de uitwedstrijd tegen de Belgen op het programma. Vier dagen later, op zondag 30 april, wordt de kwalificatiereeks afgesloten met een duel met Griekenland. Deze wedstrijd wordt voor eigen publiek gespeeld in Topsportcentrum in Almere.
De beste twee landen van de poule plaatsen zich voor het EK in januari volgend jaar in Duitsland. Ook de vier beste nummers 3 van de acht poules kwalificeren zich. Griekenland staat bovenaan in de stand met 6 punten uit 4 wedstrijden. Kroatië en Nederland volgen met 1 punt minder. De ploeg van Olsson won thuis van de Belgen en verloor de uitwedstrijd van Griekenland.
Nederland kan zich voor de derde keer in de geschiedenis kwalificeren voor het EK.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
48 minuten geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
4 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
10 uur geleden