Bondscoach Sagnol hoopt op ander Georgië in weerzien met Spanje
KEULEN (ANP/DPA) - De Georgische bondscoach Willy Sagnol wordt niet graag herinnerd aan de 7-1-nederlaag van zijn ploeg tegen Spanje, september vorig jaar in de EK-kwalificatiecampagne. Beide landen staan zondag op het EK voetbal in de achtste finales weer tegenover elkaar.
"Ik wil daar niet te veel meer over zeggen", lachte de Fransman Sagnol toen hem op een persbijeenkomst werd gevraagd naar de pijnlijke avond in Tbilisi. "Natuurlijk was het een moeilijk moment voor ons. Maar soms heb je in het leven dat soort momenten nodig om verder te komen. Het was een deel van onze reis."
Sagnol verwacht zondag in Keulen (21.00 uur) een andere wedstrijd. "Dit is een andere competitie. Alles is mogelijk. We willen iedereen laten zien dat we niet alleen maar verdedigen, maar dat we ook aan de bal goed kunnen zijn."
Georgië plaatste zich eind maart via de play-offs voor de Europese eindronde door Griekenland na strafschoppen te verslaan. Daardoor debuteert het land op een EK voetbal. In de groepsfase werd onder meer verrassend met 2-0 gewonnen van Portugal. Daardoor eindigde Georgië als derde met 4 punten. Spanje won tot nog toe alle EK-duels en kreeg in die drie wedstrijden geen goal tegen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
9 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
9 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
9 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
13 uur geleden