Bondscoach Sagnol hoopt op ander Georgië in weerzien met Spanje
KEULEN (ANP/DPA) - De Georgische bondscoach Willy Sagnol wordt niet graag herinnerd aan de 7-1-nederlaag van zijn ploeg tegen Spanje, september vorig jaar in de EK-kwalificatiecampagne. Beide landen staan zondag op het EK voetbal in de achtste finales weer tegenover elkaar.
"Ik wil daar niet te veel meer over zeggen", lachte de Fransman Sagnol toen hem op een persbijeenkomst werd gevraagd naar de pijnlijke avond in Tbilisi. "Natuurlijk was het een moeilijk moment voor ons. Maar soms heb je in het leven dat soort momenten nodig om verder te komen. Het was een deel van onze reis."
Sagnol verwacht zondag in Keulen (21.00 uur) een andere wedstrijd. "Dit is een andere competitie. Alles is mogelijk. We willen iedereen laten zien dat we niet alleen maar verdedigen, maar dat we ook aan de bal goed kunnen zijn."
Georgië plaatste zich eind maart via de play-offs voor de Europese eindronde door Griekenland na strafschoppen te verslaan. Daardoor debuteert het land op een EK voetbal. In de groepsfase werd onder meer verrassend met 2-0 gewonnen van Portugal. Daardoor eindigde Georgië als derde met 4 punten. Spanje won tot nog toe alle EK-duels en kreeg in die drie wedstrijden geen goal tegen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
16 uur geleden