Bondscoach Sagnol hoopt op ander Georgië in weerzien met Spanje
KEULEN (ANP/DPA) - De Georgische bondscoach Willy Sagnol wordt niet graag herinnerd aan de 7-1-nederlaag van zijn ploeg tegen Spanje, september vorig jaar in de EK-kwalificatiecampagne. Beide landen staan zondag op het EK voetbal in de achtste finales weer tegenover elkaar.
"Ik wil daar niet te veel meer over zeggen", lachte de Fransman Sagnol toen hem op een persbijeenkomst werd gevraagd naar de pijnlijke avond in Tbilisi. "Natuurlijk was het een moeilijk moment voor ons. Maar soms heb je in het leven dat soort momenten nodig om verder te komen. Het was een deel van onze reis."
Sagnol verwacht zondag in Keulen (21.00 uur) een andere wedstrijd. "Dit is een andere competitie. Alles is mogelijk. We willen iedereen laten zien dat we niet alleen maar verdedigen, maar dat we ook aan de bal goed kunnen zijn."
Georgië plaatste zich eind maart via de play-offs voor de Europese eindronde door Griekenland na strafschoppen te verslaan. Daardoor debuteert het land op een EK voetbal. In de groepsfase werd onder meer verrassend met 2-0 gewonnen van Portugal. Daardoor eindigde Georgië als derde met 4 punten. Spanje won tot nog toe alle EK-duels en kreeg in die drie wedstrijden geen goal tegen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
20 uur geleden