Bondscoach Ronald Koeman ondergaat hartkatheterisatie
DEN HAAG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal is zondagavond in het ziekenhuis opgenomen na klachten over pijn op de borst. De 57-jarige oud-international heeft inmiddels een hartkatheterisatie ondergaan. Volgens zijn management is dat goed verlopen.
Koeman mag maandag naar huis. Hij zal de komende dagen rust nemen.
Hartkatheterisatie is een verzamelnaam voor verschillende ingrepen waarbij katheters worden gebruikt, meldt de website van de Nederlandse Hartstichting. Katheters zijn dunne slangetjes van enkele millimeters dik. Daarmee kan de arts via de bloedvaten in het lichaam bij het hart komen.
Tijdens een hartkatheterisatie worden het hart en de kransslagaders van binnen onderzocht. Kransslagaders zijn de bloedvaten die zorgen voor de toevoer van zuurstof naar het hart. Ook kunnen verschillende metingen gedaan worden en kunnen functies van het hart worden onderzocht. Bijvoorbeeld functies van de hartkleppen, de pompfunctie van het hart en hartritmestoornissen.
Volgens De Telegraaf werd Koeman per ambulance met spoed vanuit zijn woonplaats naar het ziekenhuis vervoerd. Daar stond een team van specialisten klaar om hem op te vangen en te behandelen. Volgens zijn echtgenote Bartina maakt haar man het naar omstandigheden weer redelijk.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
35 minuten geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
20 uur geleden