Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

Bij de vrouwen, die zaterdag hun kwartfinale afwerken, bestaat het team zoals verwacht uit Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong. Bente Kerkhoff en Merel Conijn zijn reserve, net als Bergsma bij de mannen.

"Het format op de Olympische Spelen is anders dan bij de wereldbekerwedstrijden en op een WK. We gaan voor een medaille en hebben daarom een plan gemaakt dat gebaseerd is op drie races. De eerste prioriteit is om de halve finales te halen. Daarvoor moeten we een zeer snelle rit rijden en dus met zoveel mogelijk 'frisse benen' aan de start staan", aldus Ritsma in een persbericht van NOC*NSF.

Samenstelling

"Chris en Marcel zijn fris en hebben veel ervaring met de ploegenachtervolging. Als derde rijder heb ik nu gekozen voor Stijn. De intentie is dat we dinsdag ook Jorrit gaan inzetten. Als we een medaille willen winnen, hebben we hoogstwaarschijnlijk alle vier de mannen nodig. We zijn dit traject met z'n allen ingegaan en maken het ook met z'n allen af."

Dinsdag staan, bij zowel de mannen als vrouwen, de halve finales en finale op het programma. Vier jaar geleden stelde Nederland bij de Olympische Spelen van Beijing teleur op de ploegenachtervolging. De vrouwen behaalden brons en de mannen eindigden naast het podium. Nederland stond toen onder leiding van bondscoach Jan Coopmans. Ritsma volgde hem in oktober 2022 op.

Meer uit Sport

Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

1 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

14 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

16 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

17 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

18 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

18 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

23 uur geleden