Bondscoach Rangnick waakt voor euforie na droomstart Oostenrijk
OSIJEK (ANP) - Ralf Rangnick probeerde de euforie na zijn debuut als bondscoach van Oostenrijk wat te temperen. "Er is nog geen reden om euforisch te zijn", zei de 63-jarige Duitse voetbaltrainer, die debuteerde met een zege van 3-0 in de Nations League bij WK-finalist Kroatië.
Onder de vorige bondscoach, Franco Foda, liep Oostenrijk deelname aan het WK mis. De ruime zege op Kroatië zegt echter nog niet zoveel, aldus Rangnick. "Er is nog geen grote reden om deze zege te vieren. Er wachten meer tests. Maandag eerst tegen Denemarken, daarna tegen wereldkampioen Frankrijk en vervolgens weer tegen Denemarken."
Rangnick prees zijn ploeg om het vertoonde spel. "We speelden als een team. Zo hoort dat in het moderne voetbal: dat alle spelers ook verdedigen en proberen een doelpunt te voorkomen", aldus de Duitser, die tot voor kort interim-trainer was van Manchester United en daar wordt opgevolgd door Erik ten Hag.
Marko Arnautovic opende kort voor rust de score. In de tweede helft volgden er doelpunten van Michael Gregoritsch en Marcel Sabitzer. Rangnick: "Ik denk dat we de wedstrijd in de tweede helft volledig onder controle hadden. De score had nog hoger kunnen uitvallen in de slotfase. We speelden heel compact, zeker op het middenveld, en gaven nauwelijks kansen weg."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
8 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
8 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
8 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
10 uur geleden