Bondscoach Rangnick waakt voor euforie na droomstart Oostenrijk
OSIJEK (ANP) - Ralf Rangnick probeerde de euforie na zijn debuut als bondscoach van Oostenrijk wat te temperen. "Er is nog geen reden om euforisch te zijn", zei de 63-jarige Duitse voetbaltrainer, die debuteerde met een zege van 3-0 in de Nations League bij WK-finalist Kroatië.
Onder de vorige bondscoach, Franco Foda, liep Oostenrijk deelname aan het WK mis. De ruime zege op Kroatië zegt echter nog niet zoveel, aldus Rangnick. "Er is nog geen grote reden om deze zege te vieren. Er wachten meer tests. Maandag eerst tegen Denemarken, daarna tegen wereldkampioen Frankrijk en vervolgens weer tegen Denemarken."
Rangnick prees zijn ploeg om het vertoonde spel. "We speelden als een team. Zo hoort dat in het moderne voetbal: dat alle spelers ook verdedigen en proberen een doelpunt te voorkomen", aldus de Duitser, die tot voor kort interim-trainer was van Manchester United en daar wordt opgevolgd door Erik ten Hag.
Marko Arnautovic opende kort voor rust de score. In de tweede helft volgden er doelpunten van Michael Gregoritsch en Marcel Sabitzer. Rangnick: "Ik denk dat we de wedstrijd in de tweede helft volledig onder controle hadden. De score had nog hoger kunnen uitvallen in de slotfase. We speelden heel compact, zeker op het middenveld, en gaven nauwelijks kansen weg."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
6 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
3 uur geleden