Bondscoach Rangnick waakt voor euforie na droomstart Oostenrijk
OSIJEK (ANP) - Ralf Rangnick probeerde de euforie na zijn debuut als bondscoach van Oostenrijk wat te temperen. "Er is nog geen reden om euforisch te zijn", zei de 63-jarige Duitse voetbaltrainer, die debuteerde met een zege van 3-0 in de Nations League bij WK-finalist Kroatië.
Onder de vorige bondscoach, Franco Foda, liep Oostenrijk deelname aan het WK mis. De ruime zege op Kroatië zegt echter nog niet zoveel, aldus Rangnick. "Er is nog geen grote reden om deze zege te vieren. Er wachten meer tests. Maandag eerst tegen Denemarken, daarna tegen wereldkampioen Frankrijk en vervolgens weer tegen Denemarken."
Rangnick prees zijn ploeg om het vertoonde spel. "We speelden als een team. Zo hoort dat in het moderne voetbal: dat alle spelers ook verdedigen en proberen een doelpunt te voorkomen", aldus de Duitser, die tot voor kort interim-trainer was van Manchester United en daar wordt opgevolgd door Erik ten Hag.
Marko Arnautovic opende kort voor rust de score. In de tweede helft volgden er doelpunten van Michael Gregoritsch en Marcel Sabitzer. Rangnick: "Ik denk dat we de wedstrijd in de tweede helft volledig onder controle hadden. De score had nog hoger kunnen uitvallen in de slotfase. We speelden heel compact, zeker op het middenveld, en gaven nauwelijks kansen weg."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
12 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
13 uur geleden