Bondscoach Rangnick waakt voor euforie na droomstart Oostenrijk
OSIJEK (ANP) - Ralf Rangnick probeerde de euforie na zijn debuut als bondscoach van Oostenrijk wat te temperen. "Er is nog geen reden om euforisch te zijn", zei de 63-jarige Duitse voetbaltrainer, die debuteerde met een zege van 3-0 in de Nations League bij WK-finalist Kroatië.
Onder de vorige bondscoach, Franco Foda, liep Oostenrijk deelname aan het WK mis. De ruime zege op Kroatië zegt echter nog niet zoveel, aldus Rangnick. "Er is nog geen grote reden om deze zege te vieren. Er wachten meer tests. Maandag eerst tegen Denemarken, daarna tegen wereldkampioen Frankrijk en vervolgens weer tegen Denemarken."
Rangnick prees zijn ploeg om het vertoonde spel. "We speelden als een team. Zo hoort dat in het moderne voetbal: dat alle spelers ook verdedigen en proberen een doelpunt te voorkomen", aldus de Duitser, die tot voor kort interim-trainer was van Manchester United en daar wordt opgevolgd door Erik ten Hag.
Marko Arnautovic opende kort voor rust de score. In de tweede helft volgden er doelpunten van Michael Gregoritsch en Marcel Sabitzer. Rangnick: "Ik denk dat we de wedstrijd in de tweede helft volledig onder controle hadden. De score had nog hoger kunnen uitvallen in de slotfase. We speelden heel compact, zeker op het middenveld, en gaven nauwelijks kansen weg."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
8 uur geleden