Bondscoach Rangnick tevreden na 'perfect begin' Oostenrijkers
BERLIJN (ANP/RTR) - Bondscoach Ralf Rangnick van Oostenrijk was na de 3-1-zege op Polen zeer tevreden met zijn elftal en vooral met het optreden van Christoph Baumgartner. Die zorgde in de tweede helft voor het tweede doelpunt van de Oostenrijkers.
"De eerste twintig minuten speelden we misschien wel perfect", zei Rangnick. "We hadden met meer dan 1-0 voor moeten staan, maar toen raakten we de weg kwijt en begonnen we de bal te verliezen. Daarom moesten we in de tweede helft een paar wissels doorvoeren, maar daarna namen we weer de controle."
De bondscoach had in de rust tegen Baumgartner gezegd dat hij belangrijk is. "Ik heb hem gezegd dat hij het verschil kan maken."
Oostenrijk speelt op 25 juni de laatste groepswedstrijd tegen Nederland. "We hebben nog minstens één punt nodig. We kunnen de groep misschien winnen met een overwinning tegen Nederland, maar ons resultaat van vandaag was belangrijk", zei Rangnick.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
10 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
10 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
12 uur geleden