Bondscoach Polen verwijt Lewandowski niets
DOHA (ANP) - De Poolse bondscoach Czeslaw Michniewicz zag zijn topschutter Robert Lewandowski een strafschop missen tegen Mexico, waardoor het WK-duel (0-0) in Qatar geen winnaar kreeg. De coach nam het op voor zijn aanvoerder. "Dit overkomt de beste voetballers", zei Michniewicz, die de inzet van de normaal zo trefzekere aanvaller gestopt zag worden door de Mexicaanse doelman Guillermo Ochoa.
"Op de training heeft hij nog geoefend op penalty's en toen miste hij er geen enkele", vertelde Michniewicz. "Dit gebeurt nu eenmaal. Heel grote spelers hebben strafschoppen gemist. Socrates, Zico, Platini, Maradona ...Dat is voetbal. Het is zo jammer voor Robert. Ik weet hoe graag hij wil scoren."
Lewandowski, goed voor 76 treffers in 134 interlands, speelt in Qatar zijn tweede WK. Vier jaar geleden in Rusland kwam hij niet tot scoren. De aanvaller wilde het stadion zo snel mogelijk verlaten. "Nu gaan we ons voorbereiden op de volgende wedstrijd tegen Saudi-Arabië. Dat wordt een heel belangrijk duel voor ons", zei de aanvaller, die hoopt in zijn vijfde WK-wedstrijd dan eindelijk tot scoren te komen, slechts.
Meer uit Voetbal
MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
36 minuten geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
23 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
1 dag geleden