Bondscoach Polen verwijt Lewandowski niets
DOHA (ANP) - De Poolse bondscoach Czeslaw Michniewicz zag zijn topschutter Robert Lewandowski een strafschop missen tegen Mexico, waardoor het WK-duel (0-0) in Qatar geen winnaar kreeg. De coach nam het op voor zijn aanvoerder. "Dit overkomt de beste voetballers", zei Michniewicz, die de inzet van de normaal zo trefzekere aanvaller gestopt zag worden door de Mexicaanse doelman Guillermo Ochoa.
"Op de training heeft hij nog geoefend op penalty's en toen miste hij er geen enkele", vertelde Michniewicz. "Dit gebeurt nu eenmaal. Heel grote spelers hebben strafschoppen gemist. Socrates, Zico, Platini, Maradona ...Dat is voetbal. Het is zo jammer voor Robert. Ik weet hoe graag hij wil scoren."
Lewandowski, goed voor 76 treffers in 134 interlands, speelt in Qatar zijn tweede WK. Vier jaar geleden in Rusland kwam hij niet tot scoren. De aanvaller wilde het stadion zo snel mogelijk verlaten. "Nu gaan we ons voorbereiden op de volgende wedstrijd tegen Saudi-Arabië. Dat wordt een heel belangrijk duel voor ons", zei de aanvaller, die hoopt in zijn vijfde WK-wedstrijd dan eindelijk tot scoren te komen, slechts.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
12 uur geleden