Bondscoach Polen verwijt Lewandowski niets
DOHA (ANP) - De Poolse bondscoach Czeslaw Michniewicz zag zijn topschutter Robert Lewandowski een strafschop missen tegen Mexico, waardoor het WK-duel (0-0) in Qatar geen winnaar kreeg. De coach nam het op voor zijn aanvoerder. "Dit overkomt de beste voetballers", zei Michniewicz, die de inzet van de normaal zo trefzekere aanvaller gestopt zag worden door de Mexicaanse doelman Guillermo Ochoa.
"Op de training heeft hij nog geoefend op penalty's en toen miste hij er geen enkele", vertelde Michniewicz. "Dit gebeurt nu eenmaal. Heel grote spelers hebben strafschoppen gemist. Socrates, Zico, Platini, Maradona ...Dat is voetbal. Het is zo jammer voor Robert. Ik weet hoe graag hij wil scoren."
Lewandowski, goed voor 76 treffers in 134 interlands, speelt in Qatar zijn tweede WK. Vier jaar geleden in Rusland kwam hij niet tot scoren. De aanvaller wilde het stadion zo snel mogelijk verlaten. "Nu gaan we ons voorbereiden op de volgende wedstrijd tegen Saudi-Arabië. Dat wordt een heel belangrijk duel voor ons", zei de aanvaller, die hoopt in zijn vijfde WK-wedstrijd dan eindelijk tot scoren te komen, slechts.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
4 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
22 uur geleden