Bondscoach: Pieterse was zonder lekke band zeker tweede geworden
PARIJS (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt weet dat Puck Pieterse zonder een lekke band "zeker" tweede zou zijn geworden in de olympische mountainbikewedstrijd. "Vierde is dan wel de slechtste plek die je kunt behalen natuurlijk. Fysiek was ze supergoed, ze haalde haar waardes. Dat is wel heel knap voor zo'n jong meisje", aldus De Knegt over zijn 22-jarige pupil.
Volgens de bondscoach is Pieterse "heel boos" op zichzelf omdat ze lek reed. "Nadat het gebeurde, zei ik: 'kom op, derde worden kan nog steeds.' Maar ze schudde van nee en het duurde misschien een halve ronde voordat ze weer kon schakelen. Misschien als ze dat eerder had kunnen doen... Maar dat is allemaal achteraf."
Anne Terpstra werd negende, op ruim 5,5 minuut van de winnares. Ze leefde mee met haar landgenote. "Ik heb Puck nog niet gesproken, maar heb gehoord dat ze een lekke band had. Ik laat haar dus maar even met rust", zei Terpstra (33).
"Dat hoort bij onze sport. Je moet hem naar de finish brengen, zonder valpartij en zonder materiaalpech. Het maakt niet uit wat er gebeurt. Ik weet niet waardoor ze lek heeft gereden; was het puur pech of vermoeidheid waardoor ze toch een foutje maakte? Maar ze krijgt nog meer kansen en misschien wordt ze er alleen maar gemotiveerder door."
Meer uit Sport
BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
11 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
18 uur geleden