Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach: Pieterse was zonder lekke band zeker tweede geworden

Bondscoach: Pieterse was zonder lekke band zeker tweede geworden

PARIJS (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt weet dat Puck Pieterse zonder een lekke band "zeker" tweede zou zijn geworden in de olympische mountainbikewedstrijd. "Vierde is dan wel de slechtste plek die je kunt behalen natuurlijk. Fysiek was ze supergoed, ze haalde haar waardes. Dat is wel heel knap voor zo'n jong meisje", aldus De Knegt over zijn 22-jarige pupil.

Volgens de bondscoach is Pieterse "heel boos" op zichzelf omdat ze lek reed. "Nadat het gebeurde, zei ik: 'kom op, derde worden kan nog steeds.' Maar ze schudde van nee en het duurde misschien een halve ronde voordat ze weer kon schakelen. Misschien als ze dat eerder had kunnen doen... Maar dat is allemaal achteraf."

Anne Terpstra werd negende, op ruim 5,5 minuut van de winnares. Ze leefde mee met haar landgenote. "Ik heb Puck nog niet gesproken, maar heb gehoord dat ze een lekke band had. Ik laat haar dus maar even met rust", zei Terpstra (33).

"Dat hoort bij onze sport. Je moet hem naar de finish brengen, zonder valpartij en zonder materiaalpech. Het maakt niet uit wat er gebeurt. Ik weet niet waardoor ze lek heeft gereden; was het puur pech of vermoeidheid waardoor ze toch een foutje maakte? Maar ze krijgt nog meer kansen en misschien wordt ze er alleen maar gemotiveerder door."

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

9 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

10 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

12 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

13 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

14 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

15 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

17 uur geleden