Bondscoach: Pieterse was zonder lekke band zeker tweede geworden
PARIJS (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt weet dat Puck Pieterse zonder een lekke band "zeker" tweede zou zijn geworden in de olympische mountainbikewedstrijd. "Vierde is dan wel de slechtste plek die je kunt behalen natuurlijk. Fysiek was ze supergoed, ze haalde haar waardes. Dat is wel heel knap voor zo'n jong meisje", aldus De Knegt over zijn 22-jarige pupil.
Volgens de bondscoach is Pieterse "heel boos" op zichzelf omdat ze lek reed. "Nadat het gebeurde, zei ik: 'kom op, derde worden kan nog steeds.' Maar ze schudde van nee en het duurde misschien een halve ronde voordat ze weer kon schakelen. Misschien als ze dat eerder had kunnen doen... Maar dat is allemaal achteraf."
Anne Terpstra werd negende, op ruim 5,5 minuut van de winnares. Ze leefde mee met haar landgenote. "Ik heb Puck nog niet gesproken, maar heb gehoord dat ze een lekke band had. Ik laat haar dus maar even met rust", zei Terpstra (33).
"Dat hoort bij onze sport. Je moet hem naar de finish brengen, zonder valpartij en zonder materiaalpech. Het maakt niet uit wat er gebeurt. Ik weet niet waardoor ze lek heeft gereden; was het puur pech of vermoeidheid waardoor ze toch een foutje maakte? Maar ze krijgt nog meer kansen en misschien wordt ze er alleen maar gemotiveerder door."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
3 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
10 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geleden