Bondscoach Parsons ziet Oranje progressie maken
REYKJAVIK (ANP) - Bondscoach Mark Parsons reageerde koel op zijn eerste zege met de Nederlandse voetbalsters. "We maken kleine stappen", zei hij na de uitzege op IJsland (0-2) in de WK-kwalificatie. "Uiteindelijk gaat het om de uitslag", zei de opvolger van Sarina Wiegman. "We wilden een resultaat en dat hebben we. Daar gaat het om."
Parsons was vooral tevreden over het optreden van Sherida Spitse en Daniëlle van de Donk, de maakster van de 0-1. "Spitse was heel belangrijk met haar ervaring en haar passes", zei hij bij de NOS. "En Van de Donk speelde goed tussen de linies."
Oranje stelde vrijdag nog teleur tegen Tsjechië tijdens het debuut van Parsons (1-1). Jackie Groenen heeft vertrouwen in de nieuwe bondscoach. Ze had met een doelpunt en een assist bij de openingstreffer van Daniëlle van de Donk ook een groot aandeel in de zege van Oranje in Reykjavik. "Misschien moet ik eens vaker schieten dan alleen maar passes geven", zei ze over haar doelpunt. "Maar het gaat goed zo met de nieuwe technische staf. We groeien al aardig naar elkaar toe."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
14 uur geleden