Bondscoach Parsons na lange reis eindelijk op Cyprus bij Oranje
LARNACA (ANP) - Mark Parsons heeft zich donderdag bij de voetbalsters van het Nederlands elftal gevoegd. De 35-jarige Engelse bondscoach had vertraging wegens een aangepast vluchtschema en problemen met zijn reisdocumenten. "We hebben hem gevonden", valt te lezen op het twitterkanaal van de 'Leeuwinnen', die zelf sinds woensdag op Cyprus verblijven.
Parsons ontbrak begin deze week op de trainingen in Zeist, omdat hij nog verplichtingen had met zijn Amerikaanse club Portland Thorns. Assistent Jessica Torny leidt al de hele week de trainingen en doet donderdag in Larnaca ook de persconferentie, een dag voor het duel met Cyprus in de WK-kwalificatie.
Tot het einde van de Amerikaanse competitie, waarvan de play-offs tot eind november lopen, combineert Parsons zijn functie als bondscoach van de voetbalsters met zijn werk als clubtrainer bij Portland Thorns. De Engelsman gaat zich daarna volledig focussen op de 'Leeuwinnen'. Hij debuteerde vorige maand met een moeizaam gelijkspel tegen Tsjechiƫ (1-1). De voetbalsters wonnen daarna in de kwalificatie voor het WK 2023 wel van IJsland (0-2).
Parsons eindigde met Portland Thorns in de reguliere competitie bovenaan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
10 uur geleden