Bondscoach Parsons na lange reis eindelijk op Cyprus bij Oranje
LARNACA (ANP) - Mark Parsons heeft zich donderdag bij de voetbalsters van het Nederlands elftal gevoegd. De 35-jarige Engelse bondscoach had vertraging wegens een aangepast vluchtschema en problemen met zijn reisdocumenten. "We hebben hem gevonden", valt te lezen op het twitterkanaal van de 'Leeuwinnen', die zelf sinds woensdag op Cyprus verblijven.
Parsons ontbrak begin deze week op de trainingen in Zeist, omdat hij nog verplichtingen had met zijn Amerikaanse club Portland Thorns. Assistent Jessica Torny leidt al de hele week de trainingen en doet donderdag in Larnaca ook de persconferentie, een dag voor het duel met Cyprus in de WK-kwalificatie.
Tot het einde van de Amerikaanse competitie, waarvan de play-offs tot eind november lopen, combineert Parsons zijn functie als bondscoach van de voetbalsters met zijn werk als clubtrainer bij Portland Thorns. De Engelsman gaat zich daarna volledig focussen op de 'Leeuwinnen'. Hij debuteerde vorige maand met een moeizaam gelijkspel tegen Tsjechië (1-1). De voetbalsters wonnen daarna in de kwalificatie voor het WK 2023 wel van IJsland (0-2).
Parsons eindigde met Portland Thorns in de reguliere competitie bovenaan.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geleden