Bondscoach Parsons heeft goede hoop op meespelen Miedema
ROTHERHAM (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft goede hoop dat hij zaterdag in de kwartfinale van het EK tegen Frankrijk kan beschikken over Vivianne Miedema. Dat zei de Engelsman vrijdag voor aanvang van de afsluitende training.
Miedema liep tijdens het EK het coronavirus op en miste daardoor de laatste twee groepswedstrijden, tegen Portugal (3-2) en Zwitserland (4-1). De spits sloot woensdag weer aan bij de selectie. "Ik zei eerder dat het ervan af zou hangen hoe ze de drie trainingen door zou komen. Daarvan hebben we er nu twee gehad", aldus Parsons. "Maar dingen gaan goed, er is een kans dat ze kan spelen."
Parsons liet in het midden hoe hij het verlies van Lieke Martens tegen Frankrijk op gaat vangen. Voor de linksbuiten zit het EK, vanwege een voetblessure, erop.
Oranje verloor in februari tijdens het Tournoi de France met 3-1 van Frankrijk, dat op het EK tot dusverre ook een betere indruk maakt dan Nederland. "Maar we zijn gegroeid, zowel op het veld als ernaast. En ik denk niet dat landen graag tegen ons spelen, want we hebben kwaliteiten. Dat hebben we hier in delen van wedstrijden laten zien."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
16 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentiniƫ. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
21 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
22 uur geleden