Bondscoach: Onana kan bij goed gedrag terugkeren in WK-selectie
AL WAKRAH (ANP) - De Kameroense bondscoach Rigobert Song zegt dat zijn doelman André Onana de regels heeft overtreden en daarom niet onder de lat stond in het WK-duel met Servië (3-3). De oud-keeper van Ajax zou nog kunnen terugkeren in de selectie als hij zich goed gedraagt, aldus de trainer.
"Hij is een belangrijke speler, maar we zitten in een moeilijk toernooi. Ik moet ervoor zorgen dat het teambelang boven dat van elk individu staat. André heeft mijn beslissing geaccepteerd", vertelde Song, zonder te vertellen wat Onana verkeerd had gedaan. Inmiddels zou de doelman de selectie hebben verlaten en is het nog onduidelijk of hij speelt in het laatste groepsduel met Brazilië.
"Ik zal later ingaan op de specifieke details van deze kwestie", zei Song ook nog op een persconferentie. "Maar voor nu richt ik me op de spelers die er wel zijn en die wél in staat en bereid zijn om met trots dit shirt te dragen. Als je je niet kunt vinden in de discipline van de groep, dan moet je je verantwoordelijkheid nemen."
De 26-jarige Onana, die sinds afgelopen zomer onder contract staat bij Internazionale, keepte vorige week op het WK wel tegen Zwitserland. Die groepswedstrijd verloor Kameroen met 1-0. Tegen Brazilië moet er worden gewonnen om kans te maken op de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
20 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geleden