Bondscoach: Onana kan bij goed gedrag terugkeren in WK-selectie
AL WAKRAH (ANP) - De Kameroense bondscoach Rigobert Song zegt dat zijn doelman André Onana de regels heeft overtreden en daarom niet onder de lat stond in het WK-duel met Servië (3-3). De oud-keeper van Ajax zou nog kunnen terugkeren in de selectie als hij zich goed gedraagt, aldus de trainer.
"Hij is een belangrijke speler, maar we zitten in een moeilijk toernooi. Ik moet ervoor zorgen dat het teambelang boven dat van elk individu staat. André heeft mijn beslissing geaccepteerd", vertelde Song, zonder te vertellen wat Onana verkeerd had gedaan. Inmiddels zou de doelman de selectie hebben verlaten en is het nog onduidelijk of hij speelt in het laatste groepsduel met Brazilië.
"Ik zal later ingaan op de specifieke details van deze kwestie", zei Song ook nog op een persconferentie. "Maar voor nu richt ik me op de spelers die er wel zijn en die wél in staat en bereid zijn om met trots dit shirt te dragen. Als je je niet kunt vinden in de discipline van de groep, dan moet je je verantwoordelijkheid nemen."
De 26-jarige Onana, die sinds afgelopen zomer onder contract staat bij Internazionale, keepte vorige week op het WK wel tegen Zwitserland. Die groepswedstrijd verloor Kameroen met 1-0. Tegen Brazilië moet er worden gewonnen om kans te maken op de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
19 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
21 uur geleden