Bondscoach: Onana kan bij goed gedrag terugkeren in WK-selectie
AL WAKRAH (ANP) - De Kameroense bondscoach Rigobert Song zegt dat zijn doelman André Onana de regels heeft overtreden en daarom niet onder de lat stond in het WK-duel met Servië (3-3). De oud-keeper van Ajax zou nog kunnen terugkeren in de selectie als hij zich goed gedraagt, aldus de trainer.
"Hij is een belangrijke speler, maar we zitten in een moeilijk toernooi. Ik moet ervoor zorgen dat het teambelang boven dat van elk individu staat. André heeft mijn beslissing geaccepteerd", vertelde Song, zonder te vertellen wat Onana verkeerd had gedaan. Inmiddels zou de doelman de selectie hebben verlaten en is het nog onduidelijk of hij speelt in het laatste groepsduel met Brazilië.
"Ik zal later ingaan op de specifieke details van deze kwestie", zei Song ook nog op een persconferentie. "Maar voor nu richt ik me op de spelers die er wel zijn en die wél in staat en bereid zijn om met trots dit shirt te dragen. Als je je niet kunt vinden in de discipline van de groep, dan moet je je verantwoordelijkheid nemen."
De 26-jarige Onana, die sinds afgelopen zomer onder contract staat bij Internazionale, keepte vorige week op het WK wel tegen Zwitserland. Die groepswedstrijd verloor Kameroen met 1-0. Tegen Brazilië moet er worden gewonnen om kans te maken op de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
9 uur geleden