Bondscoach Oekraïne ontroerd door Italiaans respect na mislopen EK
LEVERKUSEN (ANP) - Na het mislopen van directe plaatsing voor het EK voetbal was de Oekraïense bondscoach Serhij Rebrow ontroerd door het vredesgebaar van tegenstander Italië. "Het was erg emotioneel", zei de voormalige spits na het 0-0-gelijkspel in de beslissende groepswedstrijd, maandagavond in Leverkusen. Door de remise kwalificeerde regerend Europees kampioen Italië zich voor het EK in Duitsland, Oekraïne is veroordeeld tot het spelen van play-offs in maart.
Voor de aftrap hadden zowel de Italiaanse spelers als de fans het Oekraïense volkslied meegeklapt. Zelfs toen de Oekraïense spelers zich na de wedstrijd in de middencirkel verzamelden, applaudisseerden de Italiaanse spelers voor hen. "Ze toonden ons respect en steun", zei de bondscoach.
Rebrow prees zijn spelers in deze moeilijke oorlogstijd. "Het is niet makkelijk. De spelers volgen het nieuws en kijken continu op hun telefoons. Maar alle spelers hebben laten zien dat ze karakter hebben en voor hun land vechten."
Oekraïne gaat in maart in de herkansing voor een ticket voor het EK. Het Oekraïens elftal kan zich voor de vierde keer op rij plaatsen voor de Europese titelstrijd.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
31 minuten geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
1 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
4 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
9 uur geleden