Bondscoach Oekraïne ontroerd door Italiaans respect na mislopen EK
LEVERKUSEN (ANP) - Na het mislopen van directe plaatsing voor het EK voetbal was de Oekraïense bondscoach Serhij Rebrow ontroerd door het vredesgebaar van tegenstander Italië. "Het was erg emotioneel", zei de voormalige spits na het 0-0-gelijkspel in de beslissende groepswedstrijd, maandagavond in Leverkusen. Door de remise kwalificeerde regerend Europees kampioen Italië zich voor het EK in Duitsland, Oekraïne is veroordeeld tot het spelen van play-offs in maart.
Voor de aftrap hadden zowel de Italiaanse spelers als de fans het Oekraïense volkslied meegeklapt. Zelfs toen de Oekraïense spelers zich na de wedstrijd in de middencirkel verzamelden, applaudisseerden de Italiaanse spelers voor hen. "Ze toonden ons respect en steun", zei de bondscoach.
Rebrow prees zijn spelers in deze moeilijke oorlogstijd. "Het is niet makkelijk. De spelers volgen het nieuws en kijken continu op hun telefoons. Maar alle spelers hebben laten zien dat ze karakter hebben en voor hun land vechten."
Oekraïne gaat in maart in de herkansing voor een ticket voor het EK. Het Oekraïens elftal kan zich voor de vierde keer op rij plaatsen voor de Europese titelstrijd.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden