Bondscoach Oekraïne ontroerd door Italiaans respect na mislopen EK
LEVERKUSEN (ANP) - Na het mislopen van directe plaatsing voor het EK voetbal was de Oekraïense bondscoach Serhij Rebrow ontroerd door het vredesgebaar van tegenstander Italië. "Het was erg emotioneel", zei de voormalige spits na het 0-0-gelijkspel in de beslissende groepswedstrijd, maandagavond in Leverkusen. Door de remise kwalificeerde regerend Europees kampioen Italië zich voor het EK in Duitsland, Oekraïne is veroordeeld tot het spelen van play-offs in maart.
Voor de aftrap hadden zowel de Italiaanse spelers als de fans het Oekraïense volkslied meegeklapt. Zelfs toen de Oekraïense spelers zich na de wedstrijd in de middencirkel verzamelden, applaudisseerden de Italiaanse spelers voor hen. "Ze toonden ons respect en steun", zei de bondscoach.
Rebrow prees zijn spelers in deze moeilijke oorlogstijd. "Het is niet makkelijk. De spelers volgen het nieuws en kijken continu op hun telefoons. Maar alle spelers hebben laten zien dat ze karakter hebben en voor hun land vechten."
Oekraïne gaat in maart in de herkansing voor een ticket voor het EK. Het Oekraïens elftal kan zich voor de vierde keer op rij plaatsen voor de Europese titelstrijd.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
7 uur geleden