Bondscoach Oekraïne ontroerd door Italiaans respect na mislopen EK
LEVERKUSEN (ANP) - Na het mislopen van directe plaatsing voor het EK voetbal was de Oekraïense bondscoach Serhij Rebrow ontroerd door het vredesgebaar van tegenstander Italië. "Het was erg emotioneel", zei de voormalige spits na het 0-0-gelijkspel in de beslissende groepswedstrijd, maandagavond in Leverkusen. Door de remise kwalificeerde regerend Europees kampioen Italië zich voor het EK in Duitsland, Oekraïne is veroordeeld tot het spelen van play-offs in maart.
Voor de aftrap hadden zowel de Italiaanse spelers als de fans het Oekraïense volkslied meegeklapt. Zelfs toen de Oekraïense spelers zich na de wedstrijd in de middencirkel verzamelden, applaudisseerden de Italiaanse spelers voor hen. "Ze toonden ons respect en steun", zei de bondscoach.
Rebrow prees zijn spelers in deze moeilijke oorlogstijd. "Het is niet makkelijk. De spelers volgen het nieuws en kijken continu op hun telefoons. Maar alle spelers hebben laten zien dat ze karakter hebben en voor hun land vechten."
Oekraïne gaat in maart in de herkansing voor een ticket voor het EK. Het Oekraïens elftal kan zich voor de vierde keer op rij plaatsen voor de Europese titelstrijd.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
20 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
20 uur geleden