Bondscoach Oekraïne ontroerd door Italiaans respect na mislopen EK
LEVERKUSEN (ANP) - Na het mislopen van directe plaatsing voor het EK voetbal was de Oekraïense bondscoach Serhij Rebrow ontroerd door het vredesgebaar van tegenstander Italië. "Het was erg emotioneel", zei de voormalige spits na het 0-0-gelijkspel in de beslissende groepswedstrijd, maandagavond in Leverkusen. Door de remise kwalificeerde regerend Europees kampioen Italië zich voor het EK in Duitsland, Oekraïne is veroordeeld tot het spelen van play-offs in maart.
Voor de aftrap hadden zowel de Italiaanse spelers als de fans het Oekraïense volkslied meegeklapt. Zelfs toen de Oekraïense spelers zich na de wedstrijd in de middencirkel verzamelden, applaudisseerden de Italiaanse spelers voor hen. "Ze toonden ons respect en steun", zei de bondscoach.
Rebrow prees zijn spelers in deze moeilijke oorlogstijd. "Het is niet makkelijk. De spelers volgen het nieuws en kijken continu op hun telefoons. Maar alle spelers hebben laten zien dat ze karakter hebben en voor hun land vechten."
Oekraïne gaat in maart in de herkansing voor een ticket voor het EK. Het Oekraïens elftal kan zich voor de vierde keer op rij plaatsen voor de Europese titelstrijd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
10 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
16 uur geleden