Bondscoach Nederlandse handbalsters stapt op bij Russische club
ROSTOV (ANP) - Bondscoach Per Johansson van de Nederlandse handbalsters heeft zijn contract als hoofdtrainer van de Russische club Rostov-Don laten ontbinden. De 51-jarige Zweed zou beide functies combineren, maar vanwege de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne legt hij zijn werk in Rostov neer. Zijn club had zich geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League, maar alle ploegen uit Rusland en Belarus zijn als gevolg van de oorlog uit de internationale competities gezet.
"We gaan uit elkaar door redenen waar we geen invloed op hebben", aldus Johansson in een verklaring op de sociale media van Rostov-Don. "Het doet pijn in mijn hart dat ik op deze manier wordt gescheiden van de ploeg. Ik kan me voorstellen dat jullie het gevoel hebben dat ik jullie in de steek laat. Maar in deze situatie voelt het niet veilig om terug te komen, ook al zegt een stemmetje in me dat ik dat wel heel graag wil."
Johansson werkte sinds augustus 2020 bij de Russische topclub. Hij werd eind vorige maand aangesteld als bondscoach van Oranje. De Zweed ondertekende een contract voor twee jaar bij de Nederlandse bond. Met Johansson op de bank verzekerden de handbalsters zich onlangs van deelname aan het EK van eind dit jaar.
Meer uit Sport
LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geleden