Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Nederlandse handbalsters stapt op bij Russische club

Bondscoach Nederlandse handbalsters stapt op bij Russische club

ROSTOV (ANP) - Bondscoach Per Johansson van de Nederlandse handbalsters heeft zijn contract als hoofdtrainer van de Russische club Rostov-Don laten ontbinden. De 51-jarige Zweed zou beide functies combineren, maar vanwege de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne legt hij zijn werk in Rostov neer. Zijn club had zich geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League, maar alle ploegen uit Rusland en Belarus zijn als gevolg van de oorlog uit de internationale competities gezet.

"We gaan uit elkaar door redenen waar we geen invloed op hebben", aldus Johansson in een verklaring op de sociale media van Rostov-Don. "Het doet pijn in mijn hart dat ik op deze manier wordt gescheiden van de ploeg. Ik kan me voorstellen dat jullie het gevoel hebben dat ik jullie in de steek laat. Maar in deze situatie voelt het niet veilig om terug te komen, ook al zegt een stemmetje in me dat ik dat wel heel graag wil."

Johansson werkte sinds augustus 2020 bij de Russische topclub. Hij werd eind vorige maand aangesteld als bondscoach van Oranje. De Zweed ondertekende een contract voor twee jaar bij de Nederlandse bond. Met Johansson op de bank verzekerden de handbalsters zich onlangs van deelname aan het EK van eind dit jaar.

Meer uit Sport

Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

42 minuten geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

1 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

1 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

1 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

1 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

3 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

3 uur geleden