Bondscoach Nederlandse basketballers verlengt contract
NIEUWEGEIN (ANP) - De Italiaan Maurizio Buscaglia heeft zijn contract als bondscoach van de Nederlandse basketballers verlengd tot en met 2023. Onder leiding van Buscaglia kwalificeerden de 'Orange Lions' zich dit jaar voor het EK van 2022. De basketballers spelen hun groepswedstrijden in Praag tegen Tsjechië, Polen, Finland, Israël en Servië.
De 52-jarige Buscaglia werd in 2019 aangesteld als opvolger van Toon van Helfteren. Onder leiding van Van Helfteren deden de basketballers in 2015 voor het eerst in ruim 25 jaar mee aan het EK. Buscaglia was afgelopen seizoen naast bondscoach van Oranje ook hoofdtrainer van de Italiaanse club Brescia.
"Het was een mooi proces, waarbij we samen veel stappen hebben gezet", zegt de Italiaan. "De mensen bij de bond met hun kennis, de staf, de spelers, iedereen heeft me vanaf het begin op een zeer professionele manier geholpen om me een 'Lion' te laten voelen. Er was vanaf het begin een klik en dat is mede het geheim van ons succes geweest."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
12 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
14 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
16 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
17 uur geleden