Bondscoach Nederlandse basketballers verlengt contract
NIEUWEGEIN (ANP) - De Italiaan Maurizio Buscaglia heeft zijn contract als bondscoach van de Nederlandse basketballers verlengd tot en met 2023. Onder leiding van Buscaglia kwalificeerden de 'Orange Lions' zich dit jaar voor het EK van 2022. De basketballers spelen hun groepswedstrijden in Praag tegen Tsjechië, Polen, Finland, Israël en Servië.
De 52-jarige Buscaglia werd in 2019 aangesteld als opvolger van Toon van Helfteren. Onder leiding van Van Helfteren deden de basketballers in 2015 voor het eerst in ruim 25 jaar mee aan het EK. Buscaglia was afgelopen seizoen naast bondscoach van Oranje ook hoofdtrainer van de Italiaanse club Brescia.
"Het was een mooi proces, waarbij we samen veel stappen hebben gezet", zegt de Italiaan. "De mensen bij de bond met hun kennis, de staf, de spelers, iedereen heeft me vanaf het begin op een zeer professionele manier geholpen om me een 'Lion' te laten voelen. Er was vanaf het begin een klik en dat is mede het geheim van ons succes geweest."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op de 5000 meter veroverd. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was met een persoonlijk record van 6.41,48 sneller dan teamgenotes Marijke Groenewoud en Bente Kerkhoff.
1 minuut geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de achtste keer Nederlands kampioen op de 10 kilometer geworden. De 39-jarige Fries van Team AH-Zaanlander was met 12.42,85 nipt sneller dan Marcel Bosker en Jasper Krommenhoek en is daarmee de oudste Nederlandse afstandskampioen ooit geworden.
55 minuten geledenTORONTO (ANP) - De honkballers van Los Angeles Dodgers hebben voor het tweede jaar op rij de World Series gewonnen, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. De Dodgers wonnen in Toronto het zevende en beslissende duel met Toronto Blue Jays met 5-4. Een zevende duel was nodig nadat de titelverdediger uit LA een dag eerder de stand in de onderlinge duels op 3-3 had gebracht in een best-of-seven-serie.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.
22 uur geleden